Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2.

Mapy, atlasy a průvodce

Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2.

Hodnocení: 1x
  • 4

Tato kniha je určena nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného, možná občas i zábavného úhlu. Text je psán lehkým perem, podává informace, které mnohdy neznají ani zdejší rodáci, a zve na vycházky po známých místech, o nichž přináší méně známé zajímavosti. Čtenář se např. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Netradiční procházky Pr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2. koupíte i tady

Specifikace Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2.

Kategorie Mapy, atlasy a průvodce
Nejnižší cena 237 Kč

Historicko-místopisný průvodce po Praze, určený nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného úhlu. Nabízí 15 tematických vycházek, tentokrát po pamětihodnoste ... a dál?

Produkt Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2.

Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2. - parametry

Název produktu: Stanislava Jarolímková: Netradiční procházky Prahou 2.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 32 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tato kniha je určena nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného, možná občas i zábavného úhlu. Text je psán lehkým perem, podává informace, které mnohdy neznají ani zdejší rodáci, a zve na vycházky po známých místech, o nichž přináší méně známé zajímavosti. Čtenář se např. dozví, kde byl na Václavském náměstí filmový ateliér, kdy a kde tu byl poprvé na veřejnosti testován rozhlasový přenos ze studia ve Kbelích a že ještě kolem roku 1870 pouštěli Pražané draky na travou porostlé horní části náměstí. Zjistí také, mezi kterými domy Staroměstské radnice vedla ve 14. století úzká ulička či ve kterém domě lemujícím Staroměstské náměstí se batolil budoucí Karel IV., kde byla vyrobena střecha druhého Národního divadla, kde mívala ve Stromovce konečnou stanici tramvaj, jak vypadala a k čemu sloužila v 19. století známá atrakce Výstaviště – dřevěný slon. Může se dočíst i to, kde měla stát socha Přemysla Oráče, kde mohly vyrůst budovy budoucího ČVUT či jak vznešeně mohl vypadat vstup z Václavského náměstí do Starého Města. Součástí knihy jsou mapky, zachycující všechny objekty, o nichž je v textu řeč, kresby známého kreslíře Karla Benetky, které představí stavby buď před zásadní přestavbou, nebo dnes již neexistující, a unikátní fotografie Miloslava Čecha; ty nabídnou domy či různé zdobné prvky, které nejsou běžně přístupné nebo které ke své škodě při dnešním životním tempu snadno přehlédneme. Publikace: Netradiční procházky Prahou II - Stanislava Jarolímková. Historicko-místopisný průvodce po Praze, určený nejen Pražanům, ale

i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného

úhlu. Nabízí 15 tematických vycházek, tentokrát po pamětihodnostech

Malé Strany a Hradčan („něco navíc“ zde znamená procházky po

parcích na Letné a ve Stromovce, výpravu po bývalých sídlech

některých panovníků a prezidentů a procházku po pražských mostech),

se řadou zajímavostí a zvláštností, které se v běžných průvodcích

obvykle nevyskytují. Součástí knihy jsou mapky se všemi objekty, o

nichž je v textu řeč, černobílé kresby zobrazující to, co už k

vidění není, a unikátní fotografie zachycující domy či různé zdobné

prvky, které nejsou běžně přístupné nebo které ke své škodě při

dnešním životním tempu snadno přehlédneme. Publikace: Netradiční procházky Prahou II - Stanislava Jarolímková. Neobvyklý průvodce určený všem zájemcům o krásy Prahy nabízí výpravy na slavná místa i do méně známých zákoutí české metropole. V části věnované Malé Straně a Hradčanům se projdeme mj. po Kampě, po Pohořelci, kolem katedrály sv. Víta a areálem Pražského hradu, zatímco závěrečné čtyři procházky nás zavedou na Letnou, do Stromovky, po adresách českých panovníků či prvních dvou prezidentů a na některé pražské mosty.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.