Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou

Knihy naučná literatura

Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou

Hodnocení: 1x
  • 4

Ještě nejsme za vodou – Obrazy druhých a historická paměť v období postkomunistické transformace - Stanislav Holubec. Studie se zabývá představami české postkomunistické společnosti o vlastních moderních dějinách a svém postavení ve světě mezi Východem a Západem. První část charakterizuje, jak se česká historická ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Ještě nejsme za vodou
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou koupíte i tady

Specifikace Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 207 Kč

Studie se zabývá představami české postkomunistické společnosti o vlastních moderních dějinách a svém postavení ve světě mezi Východem a Západem. První část charakterizuje, jak se česká historická pam ... a dál?

Produkt Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou

Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou - parametry

Název produktu: Stanislav Holubec: Ještě nejsme za vodou
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 272 Kč
Ušetríte až: 65 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ještě nejsme za vodou – Obrazy druhých a historická paměť v období postkomunistické transformace - Stanislav Holubec. Studie se zabývá představami české postkomunistické společnosti o vlastních moderních dějinách a svém postavení ve světě mezi Východem a Západem. První část charakterizuje, jak se česká historická paměť a vnímání druhých transformovaly během 20. století. Druhá část se zaměřuje na porevoluční 90. léta a pomocí analýzy tehdejšího tisku ukazuje, jak bylo nové společenské uspořádání legitimizováno vytvořením dvou významných kategorií společenského diskurzu: dobré minulosti i dobré části světa (první republika a Západ) stojící proti minulosti špatné a zlým sousedům („komunistická totalita“ a Východ, resp. Rusko). Studie si všímá i kategorií, u kterých nepanovala z hlediska jejich zařazení shoda a probíhaly o nich diskurzivní bitvy (katolická tradice, odboj a odsun, rok 1968, role Německa a Ruska v Evropě, česko-slovenské vztahy). Dále se autor zabývá vnímáním těchto kategorií u dvou hlavních představitelů transformace, Václava Havla a Václava Klause. Poslední kapitolu věnuje komparaci s ostatními postkomunistickými zeměmi a hledá odpověď na otázku, nakolik bylo Česko v rámci středovýchodní Evropy specifickým případem. Ještě nejsme za vodou – Obrazy druhých a historická paměť v období postkomunistické transformace - Stanislav Holubec od nakladatelství Scriptorium v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.