Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Srozumitelné vyjadřování

Učebnice/Odborná literatura

Srozumitelné vyjadřování

Hodnocení: 1x
  • 4

V pracovním i osobním životě jsme každý den nuceni přijímat a zpracovávat spoustou informací v písemné i ústní podobě. Velmi často ovšem některým sdělením nerozumíme a míváme pocit, že snad nejsme dostatečně chytří na to, abychom jejich obsah pochopili – příkladů z oblasti učebnicových, právnických či novinových ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Srozumitelné vyjadřování
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Srozumitelné vyjadřování koupíte i tady

Specifikace Srozumitelné vyjadřování

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 125 Kč

V pracovním i osobním životě jsme každý den nuceni přijímat a zpracovávat spoustou informací v písemné i ústní podobě. Velmi často ovšem některým sdělením nerozumíme a míváme pocit, že snad nejsme dos ... a dál?

Produkt Srozumitelné vyjadřování

Srozumitelné vyjadřování - parametry

Název produktu: Srozumitelné vyjadřování
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 125 Kč
Maximální cena: 346 Kč
Ušetríte až: 221 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V pracovním i osobním životě jsme každý den nuceni přijímat a zpracovávat spoustou informací v písemné i ústní podobě. Velmi často ovšem některým sdělením nerozumíme a míváme pocit, že snad nejsme dostatečně chytří na to, abychom jejich obsah pochopili – příkladů z oblasti učebnicových, právnických či novinových textů bychom jistě našli hodně. Příčina nesrozumitelnosti je nejčastěji na straně autora. Autoři této knihy, tři profesoři psychologie na univerzitě v Hamburku, vypracovali tzv. hamburský model srozumitelnosti, který definuje čtyři znaky srozumitelného sdělení: jednoduchost, členění/uspořádání, délka/hutnost, dynamičnost. Na základě tohoto konceptu pak uvádějí ukázky a praktická cvičení, která vám dopomohou k tomu, abyste se naučili psát či přednášet srozumitelně. Kniha je určena manažerům, učitelům, lektorům – všem, kdo veřejně vystupují a prezentují sami sebe, firmu, produkt či myšlenky. Z obsahu Předmluva Část I Základy a cvičení Úvod: „Tomu nerozumím“ Proč jsou texty tak málo srozumitelné? Proč se tolik lidí vyjadřuje málo srozumitelně? Chcete si osvojit umění srozumitelného vyjadřování? Můžete se naučit, jak se vyjadřovat srozumitelněji? Chcete nakouknout o pár kroků vpřed? Co je srozumitelnost? Znaky srozumitelnosti Vztahy mezi čtyřmi znaky Co patří k jednotlivým znakům? Posuzování srozumitelnosti Záznam znaků do tabulky Optimálně srozumitelné texty Nácvik posuzování Vyhodnocování posuzovacích tabulek Srozumitelné pro koho? Ukázka: nácvik srozumitelného psaní Posuzování textů – cvičení I. Posuzování textů – cvičení II. Nakolik jste byli při posuzování úspěšní? – Vaše dovednosti při posuzování srozumitelnosti Zdokonalování jednotlivých znaků Zdokonalování jednoduchosti Zdokonalování členění/uspořádání Zdokonalování délky/hutnosti Zdokonalování dynamičnosti Zdokonalování textů ve všech znacích Samostatná tvorba textů Část II Příklady: snadno a obtížně srozumitelné texty Úvod: co můžete od této části očekávat? Finanční texty v každodenním životě Smlouvy Právní texty Pojištění Texty k tématu důchodu ISDN – příklad z oblasti nových informačních technologií Učební texty Učitelé píší učební texty Vědecké texty Část III Srozumitelné texty ve výuce Úvod: srozumitelnost – nutný, ale nikoli jediný aspekt Příprava na nové informace Nové informace ve srozumitelné podobě Práce v malých skupinách Setkávání s odborníky Psát srozumitelněji znamená uvažovat jasněji Část IV Sdělení orientované na příjemce Úvod: Co znamená orientace na příjemce? Když autor dbá a bere ohledy na čtenáře/posluchače Když se autor vcítí do čtenáře/posluchače Upřímnost – objasňování svých myšlenek a pocitů – otevřenost Uspořádání hlavních znaků postoje orientovaného na příjemce Příklady textů orientovaných a neorientovaných na příjemce Tvorba textů orientovaných na příjemce pod drobnohledem čtyř znaků Část V Vědecké podklady Úvod: co můžete od této části očekávat? Staré a nové metody výzkumu srozumitelnosti Odkrývání čtyř znaků srozumitelnosti Uplatnění čtyř znaků srozumitel


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.