Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Společnost 4 - Učebnice

Knihy

Společnost 4 - Učebnice

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nová učebnice Společnost navazuje na učebnice Prvouky důrazem na aktivitu dětí a nácvik praktických dovedností. Před encyklopedickými souhrny učiva jsou tu upřednostněny úkoly soustavně rozvíjející schopnost pozorovat, zaznamenávat a třídit informace. Linku učebnice tvoří historický výklad od doby stěhování ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Společnost 4 - Učebnice
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Společnost 4 - Učebnice koupíte i tady

Specifikace Společnost 4 - Učebnice

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 82 Kč

V učebnici Společnost se vlastivědná část prolíná se zeměpisnou částí tak, aby vedla žáky k přemýšlení v souvislostech. Je pojata novou koncepcí výuky vlastivědy. Ve čtvrtém ročníku se zeměpisné učivo zaměřuje na Evropu a její historii. Přehledné zpracování učebnice: Spodní lištu, která v učebnicích pro 1. až 3. ročník shrnovala nejdůležitější pracovní pokyny k úlohám, nahrazují barevné rámečky. Tento výrazný grafický prvek pomáhá přehlednému členění textu a umožňuje snadné vyhledávání » ... a dál?

Produkt Společnost 4 - Učebnice

Společnost 4 - Učebnice - parametry

Název produktu: Společnost 4 - Učebnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 82 Kč
Maximální cena: 109 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nová učebnice Společnost navazuje na učebnice Prvouky důrazem na aktivitu dětí a nácvik praktických dovedností. Před encyklopedickými souhrny učiva jsou tu upřednostněny úkoly soustavně rozvíjející schopnost pozorovat, zaznamenávat a třídit informace.

Linku učebnice tvoří historický výklad od doby stěhování národů po konec třicetileté války. Srovnáním zkušenosti současného člověka s popisovanými událostmi a životním podmínkami jsou žáci vedeni ke zkoumání dalších témat a oblastí jako je geografie, principy fungování společnosti, uspořádání státu, mezinárodní vztahy apod.

Společnost je provázána s učebnicí Příroda. Společná témata probíraná z jiných úhlů pohledu a s jinými akcenty umožňují uplatnit učebnice pro výuku projektovou metodou.

Vzdělávací obor RVP ZV Člověk a jeho svět zahrnuje témata mnoha přírodovědných a sociálněvědních oborů. Ve 4. ročníku vychází pro tuto oblast dvě nové učebnice - Příroda a Společnost, které budou mít návaznost do 5. ročníku.

Důvodem rozdělení standardně používané učebnice nazývané Vlastivěda je snaha o zpřehlednění této oblasti, jejíž komplexnost je mimořádná. Tematické okruhy nejsou mezi učebnicemi rozděleny striktně. Většina z nich se objevuje v obou knihách, avšak jsou zpracovány s rozdílnými akcenty.

Mezipředmětové vazby a projektové učení

V učebnicích je kladen důraz na provázanost probíraných témat, zdůraznění vztahu mezi znalostmi o přírodě a člověku a o lidské společnosti. Ta je důležitá např. u témat souvisejících s geografií.

Například v učebnici Společnost je tematický okruh Místo, kde žijeme pojat z hlediska historického, urbanistického, geopolitického a dalších. Konkrétně se tedy na základě historického výkladu o stěhování národů žáci seznamují s důvody, proč lidé migrují, a s kritérii, podle kterých si lidé vybírají k místo životu. V učebnici Příroda tento tematický okruh zkoumá přírodní prostředí, ve kterém žák žije. Zaměřuje se na přírodní prvky v krajině, zemský povrch, jeho tvary, rozšíření půd, rostlin a živočichů atd. Nahlíží přírodní prostředí z hlediska biologického, bio-geografického, ekologického a dalších.

Učebnice Společnost navazuje na učebnice Prvouky důrazem na aktivitu dětí a nácvik praktických dovedností. Před encyklopedickými souhrny učiva jsou tu upřednostněny úkoly soustavně rozvíjející schopnost pozorovat, zaznamenávat a třídit informace.

Přehledné zpracování

Spodní lištu, která v učebnicích pro 1. až 3. ročník shrnovala nejdůležitější pracovní pokyny k úlohám, nahrazují barevné rámečky. Tento výrazný grafický prvek pomáhá přehlednému členění textu a umožňuje snadné vyhledávání informací. Zelený rámeček obsahuje vysvětlující text, červený mezipředmětové vztahy a modrý další aktivity.

Vzdělávací obsah učebnice SPOLEČNOST 4:

Místo, kde žijeme: Místa, která si lidé vybírají k životu - Vedlejší světové strany - Povrch Evropy - Fyzická mapa: zobrazování reliéfu krajiny, barvy a značky - Struktura osí


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.