Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl

Učebnice/Odborná literatura

Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl

Hodnocení: 11x
  • 4

Publikace: Společenské vědy pro střední školy – 2 (učebnice) - P. Dufek, E. Kneblová, R. Kundt, J. Němec, P. Spáč, B. Vacková, P. Vejvodová. Učebnice přistupuje novým způsobem k problematice společenských věd – teorii společenskovědních disciplín zařazuje do širších souvislostí. Důraz je kladen především na praktické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Společenské vědy pro st..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl koupíte i tady

Specifikace Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 118 Kč

Pracovní sešit tvoří kompaktní celek s učebnicí - ověřuje a dále prohlubuje znalost příslušného učiva, výrazně napomáhá jeho aplikaci do konkrétních souvislostí. Široká škála typů cvičení současně smě ... a dál?

Produkt Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl

Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl - parametry

Název produktu: Společenské vědy pro střední školy - učebnice, 2. díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 118 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 11 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Společenské vědy pro střední školy – 2 (učebnice) - P. Dufek, E. Kneblová, R. Kundt, J. Němec, P. Spáč, B. Vacková, P. Vejvodová. Učebnice přistupuje novým způsobem k problematice společenských věd – teorii společenskovědních disciplín zařazuje do širších souvislostí. Důraz je kladen především na praktické příklady a projevy probíraných problémů s cílem usnadnit studentům orientaci v současném světě. Výsledná podoba zpracování umožňuje žákům vnímat problematiku z různých úhlů pohledu a v širších souvislostech – společenské vědy tedy pro ně nezůstanou pouhým souhrnem teorií, pojmů a jmen, ale naopak poutavým výkladem každodenní skutečnosti. Texty jsou zpracovány a následně kontrolovány vysokoškolskými odborníky, což zajišťuje jejich vysokou spolehlivost a faktickou přesnost. Učebnice je zpracována podle požadavků RVP pro gymnázia (vzdělávací oblast Člověk a společnost) a RVP pro střední odborné vzdělávání (vzdělávací oblast Společenskovědní vzdělávání). Lze ji tedy použít jak pro výuku na gymnáziích, tak i pro výuku na středních odborných školách. Obdobně jsou zohledněny i požadavky Katalogu požadavků ke zkouškám společné části maturitní zkoušky (základní i vyšší úroveň). Požadavky uvedených legislativních dokumentů učebnice naplňuje jak po stránce obsahů učiva, tak i rozvíjením příslušných klíčových kompetencí žáků, zohledněním mezipředmětových vztahů a průběžným zařazováním jednotlivých průřezových témat. Učebnice je rozdělena do 5 tematických celků. Tyto celky odpovídají klíčovým výkladovým problémům, kterými jsou: struktura společnosti a společenské útvary; sociální změna a problémy současné společnosti; politika, stát a demokracie; podoby politické participace a politický život v ČR; politická filozofie a problematika společnosti a státu. Učebnice je koncipována tak, aby byla zajištěna provázanost jednotlivých podkapitol mezi sebou a současně aby bylo v rámci samotných podkapitol snadno odlišitelné povinné učivo od informací doplňujících (např. historické souvislosti vybraných jevů, diskuse k problému, odkazy na zajímavá filmová zpracování tématu aj.). Provázanost je samozřejmě dodržena také v rámci celé sady (učebnice – pracovní sešit – průvodce pro učitele). Učebnice (stejně jako celá učebnicová sada) je charakteristická originální grafikou, jejímž základem je odlišení jednotlivých komponentů strany a zařazení širokého doprovodného obrazového materiálu. Výsledkem je nejen poutavé, ale i nanejvýš přehledné formální zpracování textů, které jistě zaujme dnešní generaci studentů. Zastoupení společenskovědních disciplín v jednotlivých dílech učebnicové sady si můžete stáhnout v souhrnné tabulce zde (v pdf) a pro jednotlivé ročníky v tabulce zde (v pdf). Část elektronických prezentací naleznete zde (v pptx). S doložkouu MŠMT (1 strana, 2 strana). Publikace: Společenské vědy pro střední školy – 2 (učebnice) - P. Dufek, E. Kneblová, R. Kundt, J. Němec, P. Spáč, B. Vacková, P. Vejvodová. Publikace: Společenské vědy pro střední školy – 2


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.