Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen SLOVART Ztracená města dávnověku

Knihy

SLOVART Ztracená města dávnověku cena od 0 Kč

SLOVART Ztracená města dávnověku

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Fenomén urbanizace je nedílnou součástí moderního světa. Koncepce samotná vyrostla ze studia měst a jejich struktury, jehož potřebu vyvolal růst koncentrace obyvatelstva. To vedlo k vytvoření představy města v moderním smyslu slova. Vzhledem k potřebám společnosti bylo, již v minulosti, nutné stavět monumentální ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

SLOVART Ztracená města dávnověku - parametry

Název produktu: SLOVART Ztracená města dávnověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Fenomén urbanizace je nedílnou součástí moderního světa. Koncepce samotná vyrostla ze studia měst a jejich struktury, jehož potřebu vyvolal růst koncentrace obyvatelstva. To vedlo k vytvoření představy města v moderním smyslu slova. Vzhledem k potřebám společnosti bylo, již v minulosti, nutné stavět monumentální centra a vytvořit tak skutečné město. Hlavní hnací silou podněcující vznik města - i když může být různá - je vždy stavba monumentálního komplexu - ať je to svatyně nebo palác . Kolem tohoto místa chápaného jako centrum náboženské nebo politické moci se soustřeďují základní činnosti posilující charakteristické rysy města včetně domů, díle, skladů. Právě toto rozmístění, skloubení a funkcionalizace místa propůjčuje rozvrstvené společnosti řád, jenž se po stránce architektonické a urbanistické projevuje stavebními programy. Ve starověku bylo také město nepostradatelným nástrojem kontroly jím ovládaného území. Při sledování úžasné cesty do nejkrásnějších měst starověkého světa půjde naše kniha po stopách historie a vývoje nejdůležitějších městských středisek starověku, uvede je do historického a geografického kontextu a podrobí analýze vše, co zůstalo z jejich architektonických a uměleckých pokladů. Vynikající fotografie a pečlivá rekonstrukce urbanistického uspořádání měst.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.