Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen SLOVART Ztracená města dávnověku

Knihy

SLOVART Ztracená města dávnověku

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Fenomén urbanizace je nedílnou součástí moderního světa. Koncepce samotná vyrostla ze studia měst a jejich struktury, jehož potřebu vyvolal růst koncentrace obyvatelstva. To vedlo k vytvoření představy města v moderním smyslu slova. Vzhledem k potřebám společnosti bylo, již v minulosti, nutné stavět monumentální ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace SLOVART Ztracená města dávnověku

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 799 Kč

Při sledování úžasné cesty do nejkrásnějších měst starověkého světa půjde naše kniha po stopách historie a vývoje nejdůležitějších městských středisek starověku, uvede je do historického a geografického kontextu a podrobí analýze vše, co zůstalo z jejich architektonických a uměleckých pokladů. Vynikající fotografie a pečlivá rekonstrukce urbanistického uspořádání měst. ... a dál?

Produkt SLOVART Ztracená města dávnověku

SLOVART Ztracená města dávnověku - parametry

Název produktu: SLOVART Ztracená města dávnověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 799 Kč
Maximální cena: 799 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Fenomén urbanizace je nedílnou součástí moderního světa. Koncepce samotná vyrostla ze studia měst a jejich struktury, jehož potřebu vyvolal růst koncentrace obyvatelstva. To vedlo k vytvoření představy města v moderním smyslu slova. Vzhledem k potřebám společnosti bylo, již v minulosti, nutné stavět monumentální centra a vytvořit tak skutečné město. Hlavní hnací silou podněcující vznik města - i když může být různá - je vždy stavba monumentálního komplexu - ať je to svatyně nebo palác . Kolem tohoto místa chápaného jako centrum náboženské nebo politické moci se soustřeďují základní činnosti posilující charakteristické rysy města včetně domů, díle, skladů. Právě toto rozmístění, skloubení a funkcionalizace místa propůjčuje rozvrstvené společnosti řád, jenž se po stránce architektonické a urbanistické projevuje stavebními programy. Ve starověku bylo také město nepostradatelným nástrojem kontroly jím ovládaného území. Při sledování úžasné cesty do nejkrásnějších měst starověkého světa půjde naše kniha po stopách historie a vývoje nejdůležitějších městských středisek starověku, uvede je do historického a geografického kontextu a podrobí analýze vše, co zůstalo z jejich architektonických a uměleckých pokladů. Vynikající fotografie a pečlivá rekonstrukce urbanistického uspořádání měst.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.