Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Šlechtic v Horním Slezsku

Učebnice/Odborná literatura

Šlechtic v Horním Slezsku

Hodnocení: 1x
  • 4

Hlavním tématem pátého svazku ediční řady Nobilitas in historia moderna je otázka problematiky vztahu šlechty obývající hornoslezský prostor k regionálním či nadregionálním centrům (politickým, společenským, hospodářským či kulturním), jak se odrážel především v možnostech utváření osobních kariér konkrétních ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82353
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Šlechtic v Horním Slezsku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 332 Kč

Hlavním tématem pátého svazku ediční řady Nobilitas in historia moderna je otázka problematiky vztahu šlechty obývající hornoslezský prostor k regionálním či nadregionálním centrům (politickým, společenským, hospodářským či kulturním), jak se odrážel především v možnostech utváření osobních kariér konkrétních šlechticů, resp. jak dále ovlivňoval osudy celého rodu. Autoři jednotlivých textů řeší otázku, jaké možnosti uplatnění v Horním Slezsku mohli nalézt nejen domácí šlechtici, ale také příchozí z jiných částí » ... a dál?

Produkt Šlechtic v Horním Slezsku

Šlechtic v Horním Slezsku - parametry

Název produktu: Šlechtic v Horním Slezsku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 332 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hlavním tématem pátého svazku ediční řady Nobilitas in historia moderna je otázka problematiky vztahu šlechty obývající hornoslezský prostor k regionálním či nadregionálním centrům (politickým, společenským, hospodářským či kulturním), jak se odrážel především v možnostech utváření osobních kariér konkrétních šlechticů, resp. jak dále ovlivňoval osudy celého rodu. Autoři jednotlivých textů řeší otázku, jaké možnosti uplatnění v Horním Slezsku mohli nalézt nejen domácí šlechtici, ale také příchozí z jiných částí zemí Koruny české, habsburské monarchie nebo zahraničí, a jak byly možnosti kariérního růstu ovlivněny významnými politicko-geografickými změnami, kterými Horní Slezsko prošlo v období novověku (především pak dopad pruského záboru Slezska, jenž zapříčinil rozdělení doposud celistvého územního celku, přerušil původní vazby a zásadním způsobem ovlivnil stávající pojímání regionu a centra). Jednotlivé texty jsou rozčleněny do tří základních tematických celků (Šlechtic v Horním Slezsku – Jiří Stibor, Petr Kozák, Karel Müller, Wacław Gojniczek, Radim Jež, Marek Vařeka, David Pindur, Jiří Kubeš a Riszard Kaczmarek; Mezi habsburskou monarchii a Pruskem – Małgorzata Konopnicka, Milan Myška, Zbyněk Žouželka, Dušan Uhlíř a Jiří Jung; Za hranicemi Horního Slezska – Bożena Czwojdrak, Jerzy Sperka, Jan Štěpán, Frederik Federmayer). Těmto textům jako Prolog předchází vstupní úvaha Jiřího Brňovjáka nad základními pojmy týkající se zvolené problematiky (Horní Slezsko, centrum, region, šlechta), zamyšlení Jarosława Kuczera o vývoji raněnovověkého panského stavu ve všech slezských knížectvích a text Jiřího Peterky představující zemské knihy ve fondech Zemského archivu v Opavě jako jeden ze základních pramenů ke studiu hornoslezské nobility. Na závěr publikace byly zařazeny texty (Jan Al Saheb, Tomáš Krejčík, Václav Horčička), které se Horního Slezska dotýkají jen v určitých aspektech, ale svými geografickými přesahy zasazují hlavní téma publikace do širšího kontextu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.