Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Slavomil Hubálek: Zpovědník vrahů

Knihy osobnosti a fakta

Slavomil Hubálek: Zpovědník vrahů cena od 0 Kč

Slavomil Hubálek: Zpovědník vrahů

Hodnocení: 1x
  • 4

Zpovědník vrahů Slavomil HubálekAutor zemřel náhle dne 12. března 2013.Dopadne-li kriminálka vraha, žádá obvykle znalce-psychologa spolu s psychiatrem, aby ho vyšetřil a nahlédl mu do duše. Aby rozebral jeho osobnost, zjistil vrahovu inteligenci, rozkryl jeho povahu a určil, zda byl v době činu příčetný. A ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Slavomil Hubálek: Zpovědník vrahů - parametry

Název produktu: Slavomil Hubálek: Zpovědník vrahů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zpovědník vrahů Slavomil HubálekAutor zemřel náhle dne 12. března 2013.Dopadne-li kriminálka vraha, žádá obvykle znalce-psychologa spolu s psychiatrem, aby ho vyšetřil a nahlédl mu do duše. Aby rozebral jeho osobnost, zjistil vrahovu inteligenci, rozkryl jeho povahu a určil, zda byl v době činu příčetný. A aby nakonec řekl, zda se ten člověk má jednou vrátit zpátky mezi nás, anebo jestli bude lépe, když v zamřížovaném světě zůstane navždy.Nejznámější z takových znalců je dnes v naší republice dr. Slavomil Hubálek. Ve své knize vypráví o vraždách a vrazích, které vyšetřoval, anebo k nimž přiřadil jejich psychologický portrét. Líčí, jak musí pokaždé svůj posudek obhájit před soudem, i když je vrahův obhájce velice často ostrý. Vzpomíná i na zločiny, které byly kruté, ale které spáchal člověk s téměř nulovou příčetností, a přesto si pak pro něj veřejné mínění vynutilo na justici ten nejvyšší trest...Příběhy zločinů a smrti se v knize odvíjejí na pozadí Hubálkova barvitého života, k němuž patří vzestupy i pády, štěstí i úzkost, otázky charakteru, podrazů a korupce, práce v psychiatrické léčebně mezi sexuálními devianty s těmi nejbizarnějšími úchylkami, stejně jako psychologické testování uchazečů o špičková místa v byznysu a tajných službách. Jednou se dokonce neznámí pachatelé vloupali do Hubálkových kanceláří, aby se zmocnili elektroniky s fakty o případu, v němž se příprava vraždy pojila se záhadami v rozvědce a s tušením mezinárodního skandálu. V té chvíli dostává kniha ráz špionážního románu...K Hubálkovým vzpomínkám napsal předmluvu náš ve své době nejznámější státní zástupce, dnes senátor Miroslav Antl a doslov je z pera kriminalisty Josefa Mareše, šéfa pražského oddělení vražd. V obrazové příloze je zachycen psychologův život od dětství až po dnešek včetně jeho setkání s veličinami odborného a politického světa.Úryvek O Petru Zelenkovi, jemuž se začalo říkat heparinový vrah Vyšetřoval jsem Petra Zelenku pětkrát - přičemž k sepsání posudku stačí obvykle jedna až dvě návštěvy pachatele -, nyní ale šlo o výjimečný případ, v dějinách zločinu dost ojedinělý. Zelenka byl v našem jednání vstřícný, měkký, našel jsem sice v jeho povaze stopu bezcitnosti a touhu po nadvládě, ale současně taky ustrašenost, měl například řidičák, ale za volant si mimo autoškolu nikdy nesedl, prý by se toho neodvážil, je na to zbabělý. Kontakt jsme při mých návštěvách navázali dobrý, ale pak zřejmě vstoupil do hry Zelenkův obhájce. Přemluvil svého mandanta, aby podal stížnost na polici, že se k němu při zatýkání chovala brutálně. Překvapilo mě to, viděl jsem záznam toho zatýkání na videu. Nic proti pravidlům se v něm najít nedalo - přitiskli ho prostě ke zdi a nasadili mu pouta. "Prosím vás," zeptal jsem se Zelenky, "viděl jste někdy nějaký americký film, kde člověka zatkne zásahová jednotka?" "Ale já si vzpomněl," řekl skoro plačtivě, "jak mě při tom kopli." "A kam vás kopli?" "Do zadečku." Vypadl jsem v té chvíli ze své role a vyjelo ze mě: "Myslíte


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.