Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury

Knihy

Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury

Hodnocení: 1x
  • 4

Komunikační nástroje, stejně jako všechna média počínaje písmem, na jedné straně kreativně rozšířily naše formy vnímání, na druhé straně je však také vycvičily pro podmínky vnímání a užívání, které se od jednoho média k druhému liší: z tohotu důvodu lze ve vztahu ke každému médiu nalézt lidi gramotné i analfabety. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86475
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury koupíte i tady

Specifikace Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 73 Kč

Tradiční předmět literární vědy, text, ztratil své privilegované postavení a je dnes vnímán jako jedna z početných mediálních nabídek. Přední německý filozof a teoretik medií, Siegfried J. Schmidt, si klade otázku, jakým způsobem by se moderní teorie a literární věda zvláště měla s touto skutečností vyrovnat, a v předloženém náčrtu vymezuje principy mediální kulturní vědy. Kulturu přitom nechápe jen jako svět umění, rituálů a hodnot, nýbrž v nejširším smyslu jako sféru představ a reprezentací, jež nám umožňují » ... a dál?

Produkt Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury

Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury - parametry

Název produktu: Siegfried J. Schmidt: Přesahování literatury
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 73 Kč
Maximální cena: 94 Kč
Ušetríte až: 21 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Komunikační nástroje, stejně jako všechna média počínaje písmem, na jedné straně kreativně rozšířily naše formy vnímání, na druhé straně je však také vycvičily pro podmínky vnímání a užívání, které se od jednoho média k druhému liší: z tohotu důvodu lze ve vztahu ke každému médiu nalézt lidi gramotné i analfabety. Média (a systémy médií) si tak rozvinula dvojí účinnost: působí jednak sémanticky prostřednictvím manifestovaných obsahů nabídek médií, jednak strukturně skrze technické prostředky a společenské formy jejich uspořádání. Tyto účinky přitom dalece přesahují možnosti jednotlivého uživatele médií rozpoznat a kontrolovat je, jak nám nevybíravým způsobem předvádí především internet. Ke "konstrukci skutečnosti" dochází nevyhnutelně stále více za použití (popřípadě spolupůsobení) modulů z komplexního mediálního systému funkčně diferencovaných společností (klíčové slovo: modularizace konstrukce skutečnosti) a také vlivem adaptace a transformace stylů inscenování (od násilí až po emoce) v

médiích. Děje se tak v neposlední řadě proto, že média se už dávno stala naším nejdůležitějším nástrojem socializace. Přesahování literatury - Siegfried J. Schmidt od authora Siegfried J. Schmidt a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Publikace: Přesahování literatury - Siegfried J. Schmidt. Tradiční předmět literární vědy, text, ztratil své privilegované

postavení a je dnes vnímán jako jedna z početných mediálních

nabídek. Přední německý filozof a teoretik medií, Siegfried J.

Schmidt, si klade otázku, jakým způsobem by se moderní teorie a

literární věda zvláště měla s touto skutečností vyrovnat, a v

předloženém náčrtu vymezuje principy mediální kulturní vědy.

Kulturu přitom nechápe jen jako svět umění, rituálů a hodnot, nýbrž

v nejširším smyslu jako sféru představ a reprezentací, jež nám

umožňují orientaci v realitě. Publikace: Přesahování literatury - Siegfried J. Schmidt.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.