Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Sharon Dogar: Láska Anny Frankové

Próza - beletrie

Sharon Dogar: Láska Anny Frankové

Hodnocení: 1x
  • 4

Láska Anny Frankové - Sharon Dogar. Po četných knižních vydáních i filmovém zpracování se asi nenajde nikdo, kdo by neznal příběh Anny Frankové – židovské dívky, která se během okupace Holandska schovávala s rodiči v úkrytu v zadním traktu amsterodamského domu. Na miniaturním prostranství se tísnily dvě židovské ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Láska Anny Frankové
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Sharon Dogar: Láska Anny Frankové koupíte i tady

Specifikace Sharon Dogar: Láska Anny Frankové

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 213 Kč

Po četných knižních vydáních i filmovém zpracování se asi nenajde nikdo, kdo by neznal příběh Anny Frankové – židovské dívky, která se během okupace Holandska schovávala s rodiči v úkrytu v zadním tra ... a dál?

Produkt Sharon Dogar: Láska Anny Frankové

Sharon Dogar: Láska Anny Frankové - parametry

Název produktu: Sharon Dogar: Láska Anny Frankové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 213 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 116 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Láska Anny Frankové - Sharon Dogar. Po četných knižních vydáních i filmovém zpracování se asi nenajde nikdo, kdo by neznal příběh Anny Frankové – židovské dívky, která se během okupace Holandska schovávala s rodiči v úkrytu v zadním traktu amsterodamského domu. Na miniaturním prostranství se tísnily dvě židovské rodiny, které měly před válkou jen málo společného, a v trýznivých podmínkách se jim podařilo přežít více než dva roky, než byl jejich úkryt vyzrazen a jeho obyvatelé skončili v koncentračním táboře. Čtrnáctiletá Anne prožila v zadním traktu i své první milostné vzplanutí a čtenáři jejího Deníku mohli vnímat plachého a nemotorného Petra van Pelse dlouho jen dívčinýma očima. Sharon Dogarová se na základě dobových dokumentů pokusila zpracovat celý příběh z opačného hlediska – očima Anniny lásky. Jak Peter vnímal život v úkrytu, každodenní útrapy i rostoucí zájem mladinké Anny? Čím začalo to dojemně nevinné tápání na poli vzájemné nevraživosti, která se postupně měnila v oboustrannou přitažlivost? Petrovo vyprávění zachycuje první neobratné doteky a polibky, odehrávající se pod napjatým dozorem dospělých obyvatel úkrytu, marné pokusy o pubertální vzdor i překotné dospívání obou zamilovaných, jejichž sbližování přerval vpád nacistické policie. Láska Anny Frankové - Sharon Dogar od nakladatelství v kategorii Beletrie | Detektivky, Thrillery a Horory za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autorka založila svůj imaginární příběh na historických souvislostech, v nichž se pokusila rekonstruovat děj, jenž se v jejích představách odehrával v letech 1942-1944 v půdním úkrytu v jedné amsterodamské administrativní budově. V této době se zde před gestapem schovávaly s pomocí hrstky holandských obyvatel dvě židovské rodiny, které odmítly nastoupit do transportu a snažily se tak přečkat období války. Je mezi nimi i Peter van Pels, kterého autorka učinila nejen hlavním hrdinou tohoto románu, ale i jeho vypravěčem. Peter je zachycen jako osamělý a zahořklý mladík, jehož první, byť platonická láska skončila v pekle koncentračního tábora. Je nedůvěřivý a jen postupně se sbližuje s cizími spolubydlícími, s nimiž ho spojuje touha po zachování holé existence. Snad nejvíce pochopení nachází u patnáctileté Anny, která dokáže svým bezprostředním chováním prolomit jeho bolest a smutek. V uzavřeném prostředí zvolna nacházejí oba protagonisté k sobě vzájemné sympatie, avšak jejich vztah je již od samotného počátku ohrožen neustálým neklidem a nebezpečím. Světově proslulý příběh z deníku Anne Frankové je tentokrát vyprávěn sedmnáctiletým mladíkem, který se společně s Annou ukrývá před nacisty v zadním traktu jednoho amsterodamského domu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.