Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Scientia Historie výpočetní techniky

Učebnice/Odborná literatura

Scientia Historie výpočetní techniky

Hodnocení: 1x
  • 4

O historii různých oborů lidské činnosti bylo již napsáno mnoho knih. Knihu o historii výpočetní techniky však mezi nimi nenajdete. Ano, existuje mnoho výborných článků na toto téma. Ale proč se zatím nenašel autor souhrnného díla o dějinách informatiky a výpočetní techniky? Důvod je jednoduchý: Určitě nikdo nenařkne ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83703

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Scientia Historie výpočetní techniky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 13 Kč

Publikace: Historie výpočetní techniky - Stručné dějiny oborů - Jaroslav Zelený;Božena Mannová. O historii různých oborů lidské činnosti bylo již napsáno mnoho knih. Knihu o historii výpočetní techniky však mezi nimi nenajdete. Přitom výpočetní technika je obor tak mladý, že někteří pamětníci počátků vývoje počítačů ještě ani nedosáhli důchodového věku. Všechno je známo. Jenže právě to je kamenem úrazu. Historik může sesbírat fakta, sepíše jakýsi seznam výrobců, počítačů, počítačových jazyků. Čtenáři, kteří „byli » ... a dál?

Produkt Scientia Historie výpočetní techniky

Scientia Historie výpočetní techniky - parametry

Název produktu: Scientia Historie výpočetní techniky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 13 Kč
Maximální cena: 16 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O historii různých oborů lidské činnosti bylo již napsáno mnoho knih. Knihu o historii výpočetní techniky však mezi nimi nenajdete. Ano, existuje mnoho výborných článků na toto téma. Ale proč se zatím nenašel autor souhrnného díla o dějinách informatiky a výpočetní techniky? Důvod je jednoduchý: Určitě nikdo nenařkne z nepřesností historika, který s literární nadsázkou líčí práci středověkého lékaře nebo stavitelů egyptských pyramid. Své vyprávění opírá o historická fakta a podrobnosti je třeba domýšlet. Nikdo dnes neví, jak to vlastně tenkrát doopravdy bylo. Naproti tomu výpočetní technika je obor tak mladý, že někteří pamětníci počátků vývoje počítačů ještě ani nedosáhli důchodového věku. Tady domýšlet není co. Všechno je známo. Jenže právě to je kamenem úrazu. Historik může sesbírat fakta, sepíše jakýsi seznam výrobců, počítačů, počítačových jazyků. Čtenáři, kteří „byli u toho“, však budou hledat víc. A programátoři či technici, kteří byli součástí historie, se většinou raději vyjadřují v technických termínech nebo jazykem počítačovým. Autoři Ing. J. Zelený, CSc., a Ing. B. Mannová, M.Math., patří k těm, kteří prožívali vývoj výpočetní techniky a informatiky „na vlastní kůži“. Ve své knize předkládají čtenářům nejen spoustu faktů a technických údajů, ale i pohled na prostředí a podmínky, ve kterých se z hal a sálů dostal počítač až k Vám na stůl. Předmluva Prof. J. Sokola, PhD., CSc., s trochou nostalgie připomíná „dřevní doby“ výpočetní techniky u nás. Dnešní uživatelé PC se možná pousmějí nad některými pasážemi, ale nebýt rozvoje posledních padesáti let, nesetkávali bychom se dnes s výpočetní technikou na každém kroku, ve škole, v zaměstnání, ve veřejném životě i doma. Jaroslav Zelený; Božena MannováStručné dějiny oborůScientia 2006Kniha, čeština, 184 stran Autor knihy Jaroslav Zelený, Božena Mannová, Vydavatelstvo Scientia,Stručné dějiny oborů Stručné dějiny oborů - Scientia - Jazyk: CZ - 184 str. - ISBN: 80-86960-04-8 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.