Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné

Knihy naučná literatura

Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné

Hodnocení: 1x
  • 4

Růže chuti přerozkošné – Antologie moravských rukopisných kancionálů 17. a 18. století - Kateřina Smyčková, Šárka Hálečková. Moravské rukopisné kancionály 17. a 18. století jsou odborné veřejnosti téměř neznámé a jejich písně nikdy nebyly edičně zpřístupněny, přestože mohou byt pozoruhodným pramenem pro poznání ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4
skladem

Jaké má kniha
Růže chuti přerozkošné
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné koupíte i tady

Specifikace Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 170 Kč

Moravské rukopisné kancionály 17. a 18. století jsou odborné veřejnosti téměř neznámé a jejich písně nikdy nebyly edičně zpřístupněny, přestože mohou byt pozoruhodným pramenem pro poznání barokní lite ... a dál?

Produkt Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné

Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné - parametry

Název produktu: Šárka Hálečková, Kateřina Smyčková: Růže chuti přerozkošné
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 170 Kč
Maximální cena: 216 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Růže chuti přerozkošné – Antologie moravských rukopisných kancionálů 17. a 18. století - Kateřina Smyčková, Šárka Hálečková. Moravské rukopisné kancionály 17. a 18. století jsou odborné veřejnosti téměř neznámé a jejich písně nikdy nebyly edičně zpřístupněny, přestože mohou byt pozoruhodným pramenem pro poznání barokní literatury, hudby, lidové zbožnosti a iluminačního umění. Značnou část repertoáru přejímají rukopisné zpěvníky ze starší, tištěné produkce, ale mnoho písní se dochovalo pouze v rukopisné podobě a díky orálnímu předávání z generace na generaci.Antologie Růže chuti přerozkošné vybírá z tohoto rukopisného repertoáru celkem čtyřicet písní s mariánskou a eucharistickou tematikou. Text písní je kriticky upraven s ohledem na specifika barokní češtiny a rukopisné produkce. Přibližně polovina textů se dochovala spolu s notací, antologie ji přináší v moderním přepisu. Texty jsou opatřeny vysvětlujícím komentářem, textově a hudebně kritickým aparátem. Úvodní studie objasňuje úlohu rukopisné hymnografie v dějinách českého písemnictví, podává přehled všech známých moravských rukopisných kancionálů a blíže osvětluje písně zařazené do antologie. Růže chuti přerozkošné – Antologie moravských rukopisných kancionálů 17. a 18. století - Kateřina Smyčková, Šárka Hálečková od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.