Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici

Knihy

Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici

Hodnocení: 1x
  • 4

Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici – Mýtus a realita - Šaríf ‘Abd al-‘Azím. Tato kniha se zabývá postavením ženy ve třech zjevených náboženstvích, s odvoláním na jejich základní věroučné zdroje. Postavení ženy v těchto náboženstvích, jež lze definovat mimo jiné jejími právy, privilegii a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Ženy v islámu a ženy v ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici koupíte i tady

Specifikace Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 48 Kč

Tato kniha se zabývá postavením ženy ve třech zjevených náboženstvích, s odvoláním na jejich základní věroučné zdroje. Postavení ženy v těchto náboženstvích, jež lze definovat mimo jiné jejími právy, ... a dál?

Produkt Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici

Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici - parametry

Název produktu: Šaríf ‘Abd al-‘Azím: Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 48 Kč
Maximální cena: 68 Kč
Ušetríte až: 20 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici – Mýtus a realita - Šaríf ‘Abd al-‘Azím. Tato kniha se zabývá postavením ženy ve třech zjevených náboženstvích, s odvoláním na jejich základní věroučné zdroje. Postavení ženy v těchto náboženstvích, jež lze definovat mimo jiné jejími právy, privilegii a odpovědnostmi, je patrně jedním z nejnepochopenějších a nejzkreslenějších, nicméně nejdiskutovanějších témat ve vztahu k ženám - a to platí zejména pro mýty provázející postavení muslimské ženy.< br>Zdrojem informací jsou přesně citované knihy židů, křesťanů a muslimů i další publikace. Text nám s nebývalou logikou a výmluvností nabízí komparativní analýzu judaismu, křesťanství a islámu v celé škále témat souvisejících se ženami. Pro její správné posouzení je nutné si uvědomit, že židovsko-křesťanský odkaz je třeba hodnotit s ohledem na jeho odpovídající historický kontext. Kniha je současně i odpovědí na propagandu vedenou na tomto poli proti islámu, když se vypořádává se stereotypy postavení ženy podle Koránu, rozlišuje mezi správnou islámskou vírou a rozličnými zvyky muslimů, jež jsou ovlivněny místní kulturou a společenskými či kmenovými tradicemi. Vzhledem k názorovým omylům v této oblasti rozšířeným nejen mezi nemuslimskými obyvateli Západu, ale i mezi mnoha muslimy, by si tuto útlou knížečku měl přečíst každý přemýšlivý člověk. Jejím cílem je nejen zrušit celou řadu mýtů, ale také nabídnout vizi vybudování vyvážených vztahů mezi muslimy a nemuslimy. Ženy v islámu a ženy v židovsko-křesťanské tradici – Mýtus a realita - Šaríf ‘Abd al-‘Azím od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.