Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Sára Vybíralová: Spoušť

Próza - beletrie

Sára Vybíralová: Spoušť

Hodnocení: 1x
  • 4

Z bludiště velkoměsta nachází cestu na papír dvanáct postav ze současného světa. Jejich neurózy, mánie, fobie a osudy představují dvanáct vytříbených povídek, které si hrají, baví, udivují, šokují. Sára Vybíralová s knihou Spoušť mírně rozvlnila hladinu české prózy a za svou prvotinu obdržela Cenu Jiřího Ortena. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Spoušť
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Sára Vybíralová: Spoušť koupíte i tady

Specifikace Sára Vybíralová: Spoušť

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 165 Kč

Dvanáct zdánlivě nesouvisejících příběhů obyvatel současných velkoměst a jejich předměstí. Dvanáct postav je jako v laboratorním pokusu infikováno různě silnou dávkou neuróz, obsesí, fobií a mánií. J ... a dál?

Produkt Sára Vybíralová: Spoušť

Sára Vybíralová: Spoušť - parametry

Název produktu: Sára Vybíralová: Spoušť
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 165 Kč
Maximální cena: 293 Kč
Ušetríte až: 128 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Spoušť - Vybíralová Sára. Spoušť Dvanáct zdánlivě nesouvisejících příběhů obyvatel současných velkoměst a jejich předměstí. Dvanáct postav je jako v laboratorním pokusu infikováno různě silnou dávkou neuróz, obsesí, fobií a mánií. Jsou vystaveni matoucímu prostředí symbolických výhybek a bludných kořenů. Krev na oblečení a na ulici. Nevysychající vlhkost. Přetékající polévka a řeka. Cizí jazyky vpadají do logiky situace a slova zalétávají oknem. To, v co se věří, se možná bez vysvětlení skutečně objeví a ten, kdo ztratí vůli k existenci, možná také pozvolna doopravdy zmizí. Odhodlání těm dvanácti postavám určitě nechybí. Spoušť jako stav, kdy po zemětřesení zbyde z pilířů jen suť na podlaze, ale také jako malá a důležitá páčka, která uvádí do chodu. Sára Vybíralová přichází s tuctem vytříbených povídek, které porušují očekávání, a také díky tomu naplňují představu sebevědomého debutu. Spoušť - Vybíralová Sára od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz

Deset pokusů o katastrofu. Co je v případě člověka kritické množství? Deset postav žije své zdánlivě obyčejné životy, a přece je každá infikována různě silnou dávkou neuróz a nenaplněných tužeb. Pokoušejí se žít samy za sebe, ale jako by to nestačilo, ostatní jim to komplikují, jak se úporně snaží o totéž. Po dosažení kritického množství se však spouští nevratné procesy… A v tu chvíli je buď konec, nebo začátek, buď se umírá, nebo se konečně začíná žít. Anebo někde za okny dojde k velkému třesku, když už ani vesmír neví, co dál. Taková spoušť!Sára Vybíralová přichází se stylisticky vytříbenými povídkami, které naplňují představu sebevědomého debutu, určeného současníkům.  

Sára Vybíralová (1986) vystudovala francouzštinu a historii na Filozofické fakultě UK, kde je v současnosti doktorandkou. Pracuje jako lektorka a překladatelka z francouzštiny. Básně a krátké prózy publikovala časopisecky, Spoušť je její knižní prvotina. Žije střídavě v Praze a Paříži. 


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.