Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku

Učebnice/Odborná literatura

Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku

Hodnocení: 1x
  • 4

Od minulosti k dnešku - Dějiny českých zemí od dávnověku do současnosti - Rychlík Jan, Penčev Vladimír. Přehledné zpracování českých dějin od samých počátků až po ty nejsoučasnější události z pera profesora Jana Rychlíka, významného historika specializujícího se na moderní české a slovenské dějiny a dějiny zemí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku koupíte i tady

Specifikace Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 465 Kč

Dějiny českých zemí z evropského pohledu. (dějiny českých zemí) ... a dál?

Produkt Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku

Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku - parametry

Název produktu: Ryclhlík Jan, Penčev Vladimír: Od minulosti k dnešku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 465 Kč
Maximální cena: 582 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Od minulosti k dnešku - Dějiny českých zemí od dávnověku do současnosti - Rychlík Jan, Penčev Vladimír. Přehledné zpracování českých dějin od samých počátků až po ty nejsoučasnější události z pera profesora Jana Rychlíka, významného historika specializujícího se na moderní české a slovenské dějiny a dějiny zemí jihovýchodní Evropy. Ve Vyšehradu vyšly jeho práce k dějinám Československa (Češi a Slováci ve 20. století a Rozdělení Československa 1989 - 1992, obě 2012) a zpracování dějin slovanských národů Balkánu (Mezi Vídní a Cařihradem, 2009). Svoji syntézu českých dějin původně napsal pro bulharské čtenáře a spojil své síly s bulharskýmbohemistou Vladimírem Penčevem, který je autorem kapitol věnovaných kultuře. Jan Rychlík důsledně zasazuje dějiny českých zemí do širšího evropského kontextu, zejména do prostoru střední Evropy, s pohledem otevřeným jak na západ, tak na východ. Název knihy se vrací ke sborníku Od pravěku k dnešku, sestavenému k šedesátinám Josefa Pekaře, na jehož pojetí českých dějin Jan Rychlík v mnohém navazuje. Od minulosti k dnešku - Dějiny českých zemí od dávnověku do současnosti - Rychlík Jan, Penčev Vladimír od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Otazníky české historie - v sedmi příbězích se autor vrací k některým výrazným postavám a událostem v různých období českých dějin. Konfrontuje hypotézy o místě, kde stávala pevnost Wogastisburg a hlavní město Velké Moravy, přibližuje postavu Jana Roháče z Dubé a Jana Sladkého Koziny, vypráví o selské rebelii v r. 1775, o svatodušních bouřích v Praze a o dělnickém spolku Ruka v Jaroměři.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.