Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko

Knihy

RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Hitlerovo Rakousko - Jedna říše, jeden národ - Evan Burr Bukey. Kniha, která vrhá nemilosrdné světlo na rakouskou společnost v době vlády nacismu a definitivně boří mýtus o nacistickém Rakousku coby pouhé oběti Hitlerovy expanze. Přestože Rakušané tvořili v době Hitlerovy vlády pouhých 8 procent obyvatel ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 199 Kč

Kniha, která vrhá nemilosrdné světlo na rakouskou společnost v době vlády nacismu a definitivně boří mýtus o nacistickém Rakousku coby pouhé oběti Hitlerovy expanze. Přestože Rakušané tvořili v době Hitlerovy vlády pouhých 8 procent obyvatel Říše, představovali 14 procent celkového počtu členů SS a 40 procent lidí zapojených do brutálních nacistických operací proti Židům a odpůrcům režimu, od programu eutanazie T4 až po Osvětim. Nebylo to náhodou. Lidový antisemitismus byl v Rakousku natolik rozšířen, že » ... a dál?

Produkt RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko

RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko - parametry

Název produktu: RYBKA PUBLISHERS Hitlerovo Rakousko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 256 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Hitlerovo Rakousko - Jedna říše, jeden národ - Evan Burr Bukey. Kniha, která vrhá nemilosrdné světlo na rakouskou společnost v době vlády nacismu a definitivně boří mýtus o nacistickém Rakousku coby pouhé oběti Hitlerovy expanze. Přestože Rakušané tvořili v době Hitlerovy vlády pouhých 8 procent obyvatel Říše, představovali 14 procent celkového počtu členů SS a 40 procent lidí zapojených do brutálních nacistických operací proti Židům a odpůrcům režimu, od programu eutanazie T4 až po Osvětim. Nebylo to náhodou. Lidový antisemitismus byl v Rakousku natolik rozšířen, že jakmile v roce 1941 začaly deportace Židů, byly ulice Vídně pravidelně lemovány davy souhlasně pokřikujících diváků. V Berlíně k podobným reakcím nedocházelo. Prof. Evan Burr Bukey ve své knize zkoumá postoje v pozadí tohoto nadšeného přijetí a předkládá podrobnou analýzu společenského mínění v Hitlerově rodné zemi po přičlenění Rakouska k Říši v roce 1938. Využívá k tomu dokumentů a materiálů shromážděných v Evropě a Spojených státech, včetně vysoce důvěrných informací gestapa, které dosud nebyly historicky zpracovány. Kniha byla r. 2000 poctěna nejvyšší cenou Rakouského kulturního institutu v New Yorku, Centra pro rakouská studia na university v Minnesotě a odměněna cenou National Jewish Book jako nejlepší kniha roku 2001. Prof. Evan Burr Bukey (nar. r. 1940) přednáší na katedře historie na univerzitě v Arkansas Publikace: Hitlerovo Rakousko - Jedna říše, jeden národ - Evan Burr Bukey. Evan Burr BukeyJedna říše, jeden národRYBKA PUBLISHERSKniha, čeština, 374 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.