Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody

Próza - beletrie

Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody

Hodnocení: 1x
  • 4

"Vlak Svobody byl událostí, která tehdy, na podzim roku 1951, mediálně oběhla svět. Ten se zřídka zajímal o tu zemičku v srdci Evropy, z níž vyjel, šedivé komunistické Československo, trapný satelit velmocenského Sovětského svazu, zemi se západním světem sousedící, třikrát dokola obehnanou ostnatým drátem, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody koupíte i tady

Specifikace Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 15 Kč

Vzpomínky účastníka odvážného a zdařilého útěku přes přísně střežené československé hranice v 50. letech. Vlak Svobody byl událostí, která tehdy, na podzim roku 1951, mediálně oběhla svět. Ten se zřídka zajímal o tu zemičku v srdci Evropy, z níž vyjel, šedivé komunistické Československo, trapný satelit velmocenského Sovětského svazu, zemi se západním světem sousedící, třikrát dokola obehnanou ostnatým drátem, posetou minovými poli, hlídanou ve dne v noci ostrými střelci a ostrozubými vlčáky. Neprůchodná, » ... a dál?

Produkt Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody

Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody - parametry

Název produktu: Ruml Karel: Z deníku Vlaku Svobody
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 15 Kč
Maximální cena: 36 Kč
Ušetríte až: 21 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

"Vlak Svobody byl událostí, která tehdy, na podzim roku 1951, mediálně oběhla svět. Ten se zřídka zajímal o tu zemičku v srdci Evropy, z níž vyjel, šedivé komunistické Československo, trapný satelit velmocenského Sovětského svazu, zemi se západním světem sousedící, třikrát dokola obehnanou ostnatým drátem, posetou minovými poli, hlídanou ve dne v noci ostrými střelci a ostrozubými vlčáky. Neprůchodná, neprůjezdná, smrtonosná. A přece se podařilo – doslova a do písmene – ji prorazit. Vlakem Svobody." Z předmluvy Pavla Tigrida JUDr. Karel Ruml se narodil v roce 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce. Vystudoval nymburské reálné gymnázium a ve studiu pokračoval na Právnické fakultě UK v Praze, odkud byl ale v roce 1949 po prověrkách vyloučen. Pro své politické postoje byl sledován Státní bezpečností. Dne 11. září 1951 se mu podařilo ujet tzv. Vlakem Svobody na Západ, do Bavorska, odkud se dostal do Kanady. Od roku 1961 žije v USA, ve

městě Granville ve státě Ohio, kde léta provozoval právnickou praxi. V roce 1993 daroval společně se svou sestrou MUDr. Evou Rumlovou, která žije od roku 1968 ve Švýcarsku, restituovanou rodinnou vilu zvanou Tortuga organizaci JUNÁK a městu Nymburk dům čp. 171 na Náměstí Přemyslovců. V roce 1998 inicioval a spolu se sestrou Evou finančně podpořil vydání knihy Nymburk – kniha dobových pohlednic (vyšla v roce 2000 péčí města). Sourozencům Evě a Karlovi Rumlovým bylo v roce 2001 uděleno zastupitelstvem města čestné občanství za stálou péči o město. Vzpomínky účastníka odvážného a zdařilého útěku přes přísně střežené československé hranice v 50.... Karel RumlBarrister a Principal 2013Kniha, čeština, 142 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.