Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda

Knihy

Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda

Hodnocení: 1x
  • 4

Rudolf Steiner v tomto přednáškovém cyklu přináší myšlenky, které se vymykají konvenčním pohledům na pojmy svobody a nutnosti. Řetězení příčin a účinků na fyzické rovině nás obvykle žene k představě nutnosti, vědomí dynamického působení bytostí na vyšších rovinách bytí nám zase dovoluje nahlédnout do tajemství ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nutnost a svoboda
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda koupíte i tady

Specifikace Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 169 Kč

Rudolf Steiner v tomto přednáškovém cyklu přináší myšlenky, které se vymykají konvenčním pohledům na pojmy svobody a nutnosti, z kterých můžeme právě dnes nalézat poznání. Na pověsti o pražském orloji ... a dál?

Produkt Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda

Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda - parametry

Název produktu: Rudolf Steiner: Nutnost a svoboda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 217 Kč
Ušetríte až: 48 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rudolf Steiner v tomto přednáškovém cyklu přináší myšlenky, které se vymykají konvenčním pohledům na pojmy svobody a nutnosti. Řetězení příčin a účinků na fyzické rovině nás obvykle žene k představě nutnosti, vědomí dynamického působení bytostí na vyšších rovinách bytí nám zase dovoluje nahlédnout do tajemství svobody. V nitru lze pak prožívat svobodu jako vše, co je otevřené, přicházející a nehotové, zatímco nutnost jako vše uzavřené a minulé. Na příkladu pověsti o pražském orloji autor ilustruje všudypřítomnou dualitu a způsob, jak se v lidském konání i poznání projevují dvě protikladné krajnosti to, co anthroposofie vyjadřuje pojmem ahrimanských a luciferských sil. Jejich projevům se nelze vyhnout, lze je však dynamicky vyrovnávat a tak souznít s řekou postupujícího vývoje. Za fyzickou událostí se vždy odehrává i dění v éterném světě a tyto události se mnohdy protichůdně doplňují, přičemž zde působí součinnost vyššího řádu. Předpokladem svobodného jednání je úroveň jejího vnitřního uvědomění, která jde ruku v ruce s úrovní vnímání Já jako vyššího základu lidské osobnosti. Přednáškový cyklus je doplněný o výňatky z několika přednášek na téma svoboda a láska a svoboda a karma. (dualita pražského orloje)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.