Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století

Knihy naučná literatura

Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století

Hodnocení: 1x
  • 4

Identity v českých zemích 19. a 20. století – Hledání a proměny - Rudolf Kučera. Co to znamenalo nazývat se během posledních zhruba sto padesáti let "Čechem"? Jak se obsahy "češství" proměňovaly během přináležitosti českých zemí k Rakousku-Uhersku, během meziválečné republiky i po ní? Jak se na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 182 Kč

Publikace: Identity v českých zemích 19. a 20. století - Hledání a proměny - Rudolf Kučera. Co to znamenalo nazývat se během posledních zhruba sto padesáti let "Čechem"? Jak se obsahy "češství" proměňovaly během přináležitosti českých zemí k Rakousku-Uhersku, během meziválečné republiky i po ní? Jak se na různé obsahy "češství" dívala jiná etnika, která v Čechách žila? Jak prožívali svou národní identitu čeští emigranti? Na tyto otázky odpovídá deset autorů, kteří sledují » ... a dál?

Produkt Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století

Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století - parametry

Název produktu: Rudolf Kučera: Identity v českých zemích 19. a 20. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 209 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Identity v českých zemích 19. a 20. století – Hledání a proměny - Rudolf Kučera. Co to znamenalo nazývat se během posledních zhruba sto padesáti let "Čechem"? Jak se obsahy "češství" proměňovaly během přináležitosti českých zemí k Rakousku-Uhersku, během meziválečné republiky i po ní? Jak se na různé obsahy "češství" dívala jiná etnika, která v Čechách žila? Jak prožívali svou národní identitu čeští emigranti? Na tyto otázky odpovídá deset autorů, kteří sledují nejrůznější obsahy moderní české identity jak v prostředí vrcholné politiky či filozoficko-historických debat, tak ale i na úrovni běžných lidí. Pozornosti se tak dostává diskusím o náplni moderní české identity mezi českými spisovateli před první světovou válkou, mezi českými politickými elitami starého rakouska i meziválečné republiky, ale i mezi sudetoněmeckými intelektuály, či v prostředí tisíců českých emigrantů, kteří během 19. a 20. století hojně opuštěli svou domovinu. Kniha tak poskytuje plastický obraz toho, jak se češi v moderní době identifikovali se svým národem i jak byla tato identifikace pozorována zvenčí. Identity v českých zemích 19. a 20. století – Hledání a proměny - Rudolf Kučera od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.