Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Rüdiger Tschacher: Štrasburk

Mapy, atlasy a průvodce

Rüdiger Tschacher: Štrasburk cena od 0 Kč

Rüdiger Tschacher: Štrasburk

Hodnocení: 1x
  • 4

Kapesní cestovní průvodce - v češtině. Alsaská metropole je plná půvabných kontrastů: středověké fasády domů (historické centrum bylo zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO) střídají moderní muzea, rušné obchodní centrum a „hlavní město Evropy“ s neosobitým skleněným průčelím Evropského parlamentu stojí v ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Rüdiger Tschacher: Štrasburk - parametry

Název produktu: Rüdiger Tschacher: Štrasburk
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kapesní cestovní průvodce - v češtině. Alsaská metropole je plná půvabných kontrastů: středověké fasády domů (historické centrum bylo zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO) střídají moderní muzea, rušné obchodní centrum a „hlavní město Evropy“ s neosobitým skleněným průčelím Evropského parlamentu stojí v přímém protikladu ke kouzelné krajině kolem. Historie Štrasburku sahá hluboko do minulosti, jako Argentoratum ho v roce 12 př. n. l. založil římský císař Augustus. Dědicové Karla Velikého tu v roce 842 uzavřeli tzv. štrasburské přísahy o rozdělení říše. Je to místo, kudy procházely a kde se psaly dějiny. Snad i proto právě zde začaly v roce 1949 působit první evropské instituce. Obyvatelé Štrasburku vždy žili „mezi“, po staletí byl jejich život určován snahou vycházet dobře jak s Němci, tak s Francouzi. Výsledek je patrný dokonce i na místní kuchyni. Říká se, že Francouzi jedí málo a dobře, Němci zase hodně a špatně. Alsasané jedí hodně a dobře! Povýšili totiž jídlo a pití na uměleckou formu – přesvědčte se sami. Štrasburk prostě nabízí požitky kulturní i kulinářské. Nenechte si to ujít! Místa, která určitě nesmíte vynechat: - La Cathédrale Notre-Dame (Katedrála) Návštěva štrasburské katedrály je vrcholem pobytu ve městě. - Kruhový rozhled z věže katedrály Výkon na 332 schodech je odměněn kruhovým rozhledem. - Evropská čtvrť Evropský parlament, Evropská rada a Evropský soud pro lidská práva – koncentrovaná moc. - La Petite France To nejkrásnější, co nabízí staré město: „Malá Francie“ s křivolakými uličkami a hrázděnými domy. - Ponts-Couverts Tři mohutné věže působivě připomínají staré městské hradby. - Kostel Saint-Pierre-le-Jeune Protestant Architektonicky a umělecky jeden z nejvýznamnějších kostelů ve městě. - Musée Historique Historické muzeum umožňuje fascinující multimediální pohled do pohnuté minulosti města. - Musée Tomi Ungerer Nově otevřené muzeum představuje exponáty, jež patřily nejslavnějšímu alsaskému karikaturistovi. - Mont Sainte-Odile a Obernai Z klášterní hory těká pohled po rovině kolem Rýna, cestou se navštíví půvabné Obernai. - Projížďka lodí po kanálech Illu Z téhle strany jsou průčelí domů nejkrásnější.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.