Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Roy Jacobsen: Zázračné dítě

Próza - beletrie

Roy Jacobsen: Zázračné dítě

Hodnocení: 1x
  • 4

Desetiletý Finn žije se svou matkou poměrně klidným životem, než zavedený řád naruší příchod mladší nevlastní sestry, dcery jeho otce a jeho druhé ženy. Finnova matka přijímá Lindu do své rodiny po té, kdy její bývalý muž zemře při pracovní nehodě a Lindina matka, která není schopná se o svou dceru starat, musí být ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.835
skladem

Jaké má kniha
Zázračné dítě
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Roy Jacobsen: Zázračné dítě

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 205 Kč

Zázračné dítě - Roy Jacobsen Vnitřním napětím nabitý a skvělými dialogy oživený příběh nelehkého dospívání, protkaný prvky nečekané komiky. Vypravěčem je dnes již dospělý Finn, který se rozpomíná na své dětství na počátku 60. let dvacátého století. Pamatuje si, co a jak bylo, ale smysl dřívějších událostí se mu vyjevuje až nyní. Jeho rozvedená matka se snažila zvládnout nelehkou ekonomickou situaci a pro desetiletého Finna byl život v neúplné rodině sice náročný, ale přehledný a osobou matky pevně ukotvený. Vše se » ... a dál?

Produkt Roy Jacobsen: Zázračné dítě

Roy Jacobsen: Zázračné dítě - parametry

Název produktu: Roy Jacobsen: Zázračné dítě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 205 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Desetiletý Finn žije se svou matkou poměrně klidným životem, než zavedený řád naruší příchod mladší nevlastní sestry, dcery jeho otce a jeho druhé ženy. Finnova matka přijímá Lindu do své rodiny po té, kdy její bývalý muž zemře při pracovní nehodě a Lindina matka, která není schopná se o svou dceru starat, musí být internována na psychiatrické klinice. Linda se objevuje v jejich životě vybavena pouze modrým kufříkem, obsahujícím manuál napsaným její matkou, jak s ní zacházet. Téměř nemluví a nijak nezapadá do obecně sdílených společenských konvencí. Díky podmínkám ve své původní rodině je opožděná a má potíže se školou. Finn ji musí chránit před vrstevníky i dospělými a dochází k bolestnému poznání, jak se společnost chová k lidem, kteří se něčím liší. Na pozadí rodinných událostí a postupného Finnova dospívání sledujeme i vývoj evropské poválečné společnosti z přelomu 50. a 60. let dvacátého století, doby Berlínské zdi, presidenta Kennedyho a Jurije Gagarina. Věrohodný, originálně napsaný, skvělými dialogy oživený tragický příběh protkaný ovšem i prvky nečekané komiky, který byl v roce svého vydání nominován na prestižní norskou cenu Brage a zaznamenal velký úspěch nejen v Norsku, ale i po celé Evropě: během necelých dvou let od jeho norského vydání se již připravují vydání v dalších třinácti zemích. Roy Jacobsen (nar. 1954 v Oslu) patří mezi etablované a uznávané norské spisovatele, je nositelem mnoha literárních cen. Debutoval na počátku 80. let 20. století. Mezinárodní pozornost si získal již v roce 1991 románem Vítězové, za nějž byl poprvé nominován na Cenu Severské rady za literaturu. Ve dvougeneračním rodinném příběhu zde zachycuje, jak se chudé agrární Norsko ve 20. století proměnilo v postindustriální společnost blahobytu, v níž však jedinci musejí čelit nebývalým tlakům na osobní identitu. Druhou nominaci na Cenu Severské rady mu vynesl historický román Mráz (2003). Je autorem povídek i knížek pro děti. Dřevaři (2005), kteří se v roce 2009 dostali do nejužšího výběru prestižní ceny International IMPAC Dublin Literary Award, jsou jeho desátým románem. Zázračné dítě - Roy Jacobsen. Vnitřním napětím nabitý a skvělými dialogy oživený příběh nelehkého dospívání, protkaný prvky nečekané komiky. Vypravěčem je dnes již dospělý Finn, který se rozpomíná na své dětství na počátku 60. let dvacátého století. Pamatuje si, co a jak bylo, ale smysl dřívějších událostí se mu vyjevuje až nyní. Jeho rozvedená matka se snažila zvládnout nelehkou ekonomickou situaci a pro desetiletého Finna byl život v neúplné rodině sice náročný, ale přehledný a osobou matky pevně ukotvený. Vše se však změní, když se v jejich rodině objeví malé děvče, Finnova nevlastní sestra Linda. Přijede náhle, vybavena pouze malým kufříkem, obsahujícím manuál, jak s ní zacházet, napsaný její matkou, jež se už o ni nedokáže starat. Téměř nemluví a nijak nezapadá do obecně sdílených společenských konvencí. Je opožděná, má potíže se školou a Finn ji musí chránit před vrstevníky i dospělý


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.