Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Rosamunde Pilcher: Hledači mušlí

Próza - beletrie

Rosamunde Pilcher: Hledači mušlí cena od 0 Kč

Rosamunde Pilcher: Hledači mušlí

Hodnocení: 1x
  • 4

Legendární román a vrcholné dílo Rosamunde Pilcherové, jehož se prodalo více než pět milionů výtisků po celém světě.. Penelopa Keelingová se na prahu stáří ohlíží za svým pestrým životem. Vzpomíná na malebné dětství v Londýně a Cornwallu, nešťastné manželství i životní lásku, které však nebylo přáno. Rodinná sága ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Rosamunde Pilcher: Hledači mušlí - parametry

Název produktu: Rosamunde Pilcher: Hledači mušlí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Legendární román a vrcholné dílo Rosamunde Pilcherové, jehož se prodalo více než pět milionů výtisků po celém světě.. Penelopa Keelingová se na prahu stáří ohlíží za svým pestrým životem. Vzpomíná na malebné dětství v Londýně a Cornwallu, nešťastné manželství i životní lásku, které však nebylo přáno. Rodinná sága klenoucí se přes celé 20. století, ale i intimní příběh neobyčejné ženy, jejíž život byl triumfem lásky, laskavosti a odvahy, díky nimž dokázala překonat i ty nejtěžší rány osudu. Ukázka z textu Polévka začala vřít. Už bylo načase, aby se objevil. Penelopa čekala, a když se ani deset minut po dvanácté neukázal, vyšla ven a hledala ho. Našla dokonale přiříznutý a přistřižený živý plot, doutnající oheň a hranici silných větví, seříznutých na délku krbového ohniště. Po zahradníkovi nebyla ani stopa. Vrátila se do domu a uvažovala, jestli se snad už po jediném dopoledni práce nabažil a zmizel, ale když vyhlédla z okna, spatřila jeho kolo tam, kam ho ráno postavil. Vydala se po štěrkové cestě dolů ke garáži a tam ho našla; seděl na obráceném kbelíku hned za vraty, ukusoval z nepříliš lákavého sendviče z bílého chleba a skláněl se nad křížovkou z Timesů.  Když ho objevila v té studené, přecpané a neútulné kolně, rozhořčeně vypěnila.  „Co tady, pro všechny svaté, děláte?“  Vyděšený jejím nečekaným příchodem a tónem hlasu upustil noviny, vyskočil a překotil plechové vědro, které se s ohlušujícím rámusem rozkutálelo po betonové podlaze. Ještě měl plnou pusu a musel sousto napřed rozžvýkat a polknout, než ze sebe dostal slovo. Zčervenal a zdál se hrozně rozpačitý.  „Já... já jím oběd.“  „Oběd? Tomu říkáte oběd?!“  „Mám přece od dvanácti do jedné polední přestávku. Říkala jste, že je to tak v pořádku.“  „Ale ne tady. Ne v garáži a na převráceném kbelíku. Pojďte dovnitř a naobědvejte se se mnou. Myslela jsem, že je vám to jasné.“ Penelopa Keelingová se na prahu stáří ohlíží za svým bohatým a pestrým životem. Vzpomíná na idylické dětství, strávené v Londýně a Cornwallu, na nešťastné válečné manželství s mužem, s nímž si už pár týdnů po svatbě přestala rozumět, i na životní lásku, se kterou plánovala společnou budoucnost, ale jíž nebylo přáno. Vzpomíná na své rodiče, malíře Lawrence Sterna, jehož obrazy začaly být slavné až po jeho smrti, a elegantní a jemnou maminku Sophii s francouzským původem. Přemýšlí o svých třech již dospělých dětech, o životních hodnotách, které vyznávají a jež jsou tak odlišné od všeho, pro co žila ona sama. Vrcholné dílo Rosamunde Pilcherové je rodinou ságou, klenoucí se přes celé 20. století, ale také intimním příběhem neobyčejné ženy, jejíž život byl přese všechny rány osudu triumfem lásky, laskavosti a odvahy. Hledači mušlí jsou jednou z těch knih, které je možno nejen číst, ale i milovat. Člověk ji po přečtení možná s úsměvem odloží, ale nikdy se od ní už neodloučí. Rosamunde PilcherováIKAR 2014Kniha, čeština, 632 stran kniha, Hledači mušlí, Rosamunde Pilcherová, IKAR


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.