Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým

Knihy

Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Pocta dokonalým - osvíceným mistrům, vzdávaná starou paní od 39. roku jejího života.     Žít a myslet v dnešní době jako staří Číňané, kteří žili před dvěma     a půl tisíci let? Zříci se světa, kariéry, rodiny, odejít do hor a     rozjímat v přírodě? Většina z nás si to těžko dovede představit. A ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým koupíte i tady

Specifikace Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 106 Kč

Žít a myslet v dnešní době jako staří Číňané, kteří žili před dvěma a půl tisíci let? Zříci se světa, kariéry, rodiny, odejít do hor a rozjímat v přírodě? Většina z nás si to těžko dovede představit. ... a dál?

Produkt Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým

Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým - parametry

Název produktu: Romana Rotterová, Dalibor Uhlíř: Pocta dokonalým
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 106 Kč
Maximální cena: 146 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Pocta dokonalým - osvíceným mistrům, vzdávaná starou paní od 39. roku jejího života.     Žít a myslet v dnešní době jako staří Číňané, kteří žili před dvěma     a půl tisíci let? Zříci se světa, kariéry, rodiny, odejít do hor a     rozjímat v přírodě? Většina z nás si to těžko dovede představit. A     přece taoismus přitahuje mnoho moderních lidí, umělců, filozofů,     hledačů smyslu, věřících i ateistů. Proč? Možná proto, že původní     taoistické texty i pozdější díla ovlivněná touto naukou vyzařují     ducha svobody a harmonie tak prostě, a přitom tak silně jako máloco     jiného. Tušové malby obrysů hor v mlžném oparu, borovice na skále     načrtnutá několika tahy štětce, čtyřverší Li Pa o volavce stříbřité,     Chan-šanovy verše ze Studené hory… Jako by v těchto básních a     obrazech promlouvala sama příroda, nezastíněná osobností umělce, a     sdělovala člověku svůj skrytý rytmus a řád. Geniální jednoduchost     taoistických děl je založena na hlubokém vhledu do povahy vesmírného     dění. Působí dojmem, jako by umělec přírodu nejen dokonale znal     zvnějšku, ale také její vlnění a její skrytou sílu prožíval zevnitř.     Taoismus nám tedy mává přes tisíciletí ideálem svobody, harmonie a     moudrosti, založené na tajemném vědění o přírodě a o životě. Ale jak     se k tomuto ideálu přiblížit? Je vůbec možné jej v dnešní době     najít a prožít?     Předkládaná knížka obsahuje texty, které se hlásí k taoismu formou     pocty - hommage. Krátká próza, stylem připomínající Mistra Čuanga,     se lehce pohybuje mezi dobou Žlutého císaře a jednadvacátým     stoletím, mezi čínskými velehorami a Prahou, a ukazuje - zcela v     taoistickém duchu - že "vše je jedno jediné" a že svět se od     Čuangových dob zase až příliš nezměnil. Z pohledu Mistrů-dokonalých,     kteří dosáhli nadhledu nad materialistickým způsobem života většiny,     se mnohé jeví pošetilé a marné, dnes stejně jako v dávných dobách.     Lidské hledání "pravdy" prostřednictvím studia, vědecké práce a     vůbec činnorodosti ve světě se často zdá být bláhovou snahou "stavět     lešení kolem oblaků". Cesta Starých mistrů byla cestou do vlastního     nitra, očištěného od chtivosti a zloby, kde hledající nakonec nalezl     ono tao, všeobsažný a vše ovládající princip přirozeného zákona     vesmíru. Texty této knížky nám připomínají, že i dnes je možné touto     cestou jít - ať už je náš "odchod do hor" skutečný nebo symbolický. Publikace: Pocta dokonalým - osvíceným mistrům, vzdávaná starou paní od 39. roku jejího života.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.