Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Roman Jirák: Gerontopsychiatrie

Učebnice/Odborná literatura

Roman Jirák: Gerontopsychiatrie

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Publikace kolektivu autorů pod vedením doc. MUDr. Romana Jiráka, CSc., z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze má ambice stát se základní monografií oboru gerontopsychiatrie, lékařského podoboru psychiatrie, který se zabývá psychickými poruchami souvisejícími se stárnutím a stářím. Gerontopsychiatrie ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roman Jirák: Gerontopsychiatrie koupíte i tady

Specifikace Roman Jirák: Gerontopsychiatrie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 318 Kč

Publikace kolektivu autorů pod vedením doc. MUDr. Romana Jiráka, CSc., z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, má ambice stát se základní monografií oboru gerontopsychiatrie, lékařského pod ... a dál?

Produkt Roman Jirák: Gerontopsychiatrie

Roman Jirák: Gerontopsychiatrie - parametry

Název produktu: Roman Jirák: Gerontopsychiatrie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 490 Kč
Ušetríte až: 172 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Publikace kolektivu autorů pod vedením doc. MUDr. Romana Jiráka, CSc., z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze má ambice stát se základní monografií oboru gerontopsychiatrie, lékařského podoboru psychiatrie, který se zabývá psychickými poruchami souvisejícími se stárnutím a stářím. Gerontopsychiatrie se v tomto knižním zpracování věnuje především diagnostice, terapii, prevenci i výzkumu psychických poruch seniorů, na druhé straně se však významně překrývá s řadou dalších klinických i preklinických oborů, především s geriatrií a interní medicínou, s neurologií, zobrazovacími metodami, genetikou a dalšími obory. Autoři v celém rozsahu mapují součásti a předpoklady tohoto oboru, podstatným dílem se cíleně věnují velice důležité problematice neurodegenerativních onemocnění, demencí a dalších poruch kognitivních funkcí. Přehledně se probírají všechny aspekty včasné a co nejranější diagnózy nastupující demence a její farmakologické a behaviorální léčby. Popsána jsou také opatření, která mohou zlepšit kvalitu života pacientů, prodloužit jejich setrvání v obvyklých životních podmínkách, známém prostředí a sociálních vztazích, a která zároveň snižují zátěž pečujících osob. Kniha je určena psychiatrům, neurologům a psychologům, ale především praktickým lékařům, kteří se s těmito poruchami u lidí vyšší věkové kategorie obvykle setkávají jako první.   Obsah: 1. Gerontopsychiatrie - historie, osobnosti, současnost (Roman Jirák)   2. Nejčastější psychické poruchy v seniorském věku (Roman Jirák)   3. Změny psychiky ve stáří (Tamara Tošnerová) Ztráta nezávislosti u stárnoucí populace Změny, které mohou vést k závislosti Pohled na dopad závislosti   4. Použití zobrazovacích metod v gerontopsychiatrii (Vladimír Línek) Výpočetní tomografie Nukleární magnetická rezonance Jednofotonová emisní výpočetní tomografie Pozitronová emisní tomografie Skóre mediotemporální atrofie   5. Vyšetření gerontopsychiatrického pacienta (Roman Jirák)   6. Možnosti testování paměti u seniorů (Světlana Žuchová) Pracovní paměť Vizuálně-prostorová paměť Prospektivní paměť Testy dávných vzpomínek Autobiografická paměť Dotazníkové metody   7. Základní posuzovací škály a testy používané v gerontopsychiatrii (Roman Jirák, Aleš Bartoš) Mini-Mental State Examination Hachinskiho ischemické skóre Dotazník funkčního hodnocení pacienta Bristolská škála aktivit denního života   8. Demence a další poruchy kognitivních funkcí (Roman Jirák) Diagnostika syndromu demence I (základní příznaky) Diagnostika syndromu demence II Epidemiologie 8.1. Neuropatologie vybraných příčin syndromu demence (František Koukolník) Alzheimerova nemoc Vaskulární kognitivní porucha (vaskulární demence) Frontotemporální lobární degenerace Onemocnění charakterizovaná Lewyho tělísky Alkohol a demence Demence při Huntingtonově nemoci Prionová onemocnění 8.2. Alzheimerova nemoc (Roman Jirák) Klinický obraz Diagnostika Diferenciální diagnostika Terapie Kazuistika 1 - Alzheimerova nemoc s časným začátkem Kazuistika 2


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.