Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Roman Cílek: Noc dlouhých nožů

Próza - beletrie

Roman Cílek: Noc dlouhých nožů

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.767

Jaké má kniha
Noc dlouhých nožů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roman Cílek: Noc dlouhých nožů koupíte i tady

Specifikace Roman Cílek: Noc dlouhých nožů

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 110 Kč

Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. ... a dál?

Produkt Roman Cílek: Noc dlouhých nožů

Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - parametry

Název produktu: Roman Cílek: Noc dlouhých nožů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 110 Kč
Maximální cena: 159 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy postarali o dějinný unikát. Jediným děsivým úderem nejenže zlikvidovali opozici ve vlastních řadách, ale podle hesla, že vraždit je dovoleno, se postarali i o umlčení každého, kdo tak či onak překážel. Ublížil kdysi v minulosti? Zabít! Mohl by dělat těžkosti v budoucnu? Zabít! Je příliš ctižádostivý? Zabít! Ví toho nebezpečně mnoho? Zabít! Složitá spleť příčin, záměrů a důsledků, ale jednoduché řešení. Prostě zabíjet. Přesně v duchu vyjádření důstojníka Heydrichovy bezpečnostní služby SS Kurta Ilgese: "Víte, co znamená krvavé opojení? Mám pocit, že se smím brodit v krvi." Bezcitná podstata nacistického hnutí se tehdy varovným, leč ve světě nedostatečně vyslyšeným způsobem ukázala v plné nahotě. Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Roman CílekOsudový zvrat v Hitlerovské éřeEpocha 2013, edice MagnetkaKniha, čeština, 112 stran


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.