Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře

Próza - beletrie

Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře koupíte i tady

Specifikace Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 98 Kč

Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy postarali o dějinný unikát. Jediným děsivým úderem nejenže zlikvidovali opozici ve vlastních řadách, ale podle hesla, že vraždit je dovoleno, se postarali i o umlčení každého, kdo tak či onak překážel. Ublížil kdysi v minulosti? Zabít! Mohl by dělat těžkosti v budoucnu? Zabít! Je » ... a dál?

Produkt Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře

Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - parametry

Název produktu: Roman Cílek: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 159 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy postarali o dějinný unikát. Jediným děsivým úderem nejenže zlikvidovali opozici ve vlastních řadách, ale podle hesla, že vraždit je dovoleno, se postarali i o umlčení každého, kdo tak či onak překážel. Ublížil kdysi v minulosti? Zabít! Mohl by dělat těžkosti v budoucnu? Zabít! Je příliš ctižádostivý? Zabít! Ví toho nebezpečně mnoho? Zabít! Složitá spleť příčin, záměrů a důsledků, ale jednoduché řešení. Prostě zabíjet. Přesně v duchu vyjádření důstojníka Heydrichovy bezpečnostní služby SS Kurta Ilgese: "Víte, co znamená krvavé opojení? Mám pocit, že se smím brodit v krvi." Bezcitná podstata nacistického hnutí se tehdy varovným, leč ve světě nedostatečně vyslyšeným způsobem ukázala v plné nahotě. Publikace: Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře - Roman Cílek. Roman CílekOsudový zvrat v Hitlerovské éřeEpocha 2013, edice MagnetkaKniha, čeština, 112 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.