Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady

Knihy naučná literatura

Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady

Hodnocení: 1x
  • 5

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) - Cílek Roman Jak snadné (a především pohodlné) je zapomínat - a jak nezdravé je to pro duši národa! Kniha zkušeného autora literatury faktu Romana Cílka nás strhujícím vypravěčským způsobem vrací do poúnorových časů, kdy kralovalo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89563

Jaké má kniha
Běda tomu, kdo vyčnívá ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 251 Kč

Jak snadné (a především pohodlné) je zapomínat – a jak nezdravé je to pro duši národa! Kniha zkušeného autora literatury faktu Romana Cílka nás strhujícím vypravěčským způsobem vrací do poúnorových časů, kdy kralovalo bezpráví. Poodhrnuje oponu času a na konkrétních příbězích, týkajících se v roli obětí především hrdinů předchozího protifašistického odboje a válečného dění, nám přibližuje dobu vykonstruovaných procesů, účelové msty, trýzněním získaných výpovědí, agentů-provokatérů, mocí posedlých jedinců a » ... a dál?

Produkt Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady

Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady - parametry

Název produktu: Roman Cílek: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 251 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) - Cílek Roman Jak snadné (a především pohodlné) je zapomínat - a jak nezdravé je to pro duši národa! Kniha zkušeného autora literatury faktu Romana Cílka nás strhujícím vypravěčským způsobem vrací do poúnorových časů, kdy kralovalo bezpráví. Poodhrnuje oponu času a na konkrétních příbězích, týkajících se v roli obětí především hrdinů předchozího protifašistického odboje a válečného dění, nám přibližuje dobu vykonstruovaných procesů, účelové msty, trýzněním získaných výpovědí, agentů-provokatérů, mocí posedlých jedinců a zlovolných hrátek s lidskými osudy. Autor se tomuto tématu věnuje již řadu desetiletí, prostudoval donedávna tajné archivy, setkal se u nás i v zahraničí s desítkami pamětníků - ať už obětí, nebo strůjců poúnorových zločinů (z nichž některé tento obludný systém posléze též semlel) - a získal také unikátní obrazový materiál. Díky tomu všemu předkládá čtenářům autentický obraz doby, jejíž návrat nesmíme dovolit, protože bychom tím zradili sami sebe a naše předky.Právě v této autentičnosti a důrazu na lidské osudy a pohnutky (byť ty by někdy mohly být označeny spíše za nelidské) tkví hlavní hodnota této knihy. Jejím vydáním bychom chtěli vzdát skromnou poctu těm, kteří se nedali do služeb zla či se před ním nesklonili. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Politologie | Politika, Společnost | Česká a československá scéna od ČAS naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.