Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení

Učebnice/Odborná literatura

Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení

Hodnocení: 8x
  • 3.875

Publikace: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení - Roger B. Nelsen. Co jsou vlastně "důkazy beze slov"? Většina matematiků by se jistě shodla, že se z čistě formálního hlediska nejedná o důkazy. Na položenou otázku skutečně neexistuje jednoduchá odpověď. Čtenář se v knize setká ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Důkazy beze slov I. - C..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení koupíte i tady

Specifikace Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 296 Kč

Co jsou vlastně "důkazy beze slov"? Většina matematiků by se jistě shodla, že se z čistě formálního hlediska nejedná o důkazy. Na položenou otázku skutečně neexistuje jednoduchá odpověď. Čtenář se v k ... a dál?

Produkt Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení

Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení - parametry

Název produktu: Roger B. Nelsen: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 296 Kč
Maximální cena: 448 Kč
Ušetríte až: 152 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.88 bodů z 5
Počet hodnocení: 8 x
Hodnocení:
  • 3.875
Podrobný popis:

Publikace: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení - Roger B. Nelsen. Co jsou vlastně "důkazy beze slov"? Většina matematiků by se jistě shodla, že se z čistě formálního hlediska nejedná o důkazy. Na položenou otázku skutečně neexistuje jednoduchá odpověď. Čtenář se v knize setká především s obrázky a schématy, které mu pomohou porozumět řadě matematických vět a naznačí způsob jejich důkazu. Některé "důkazy beze slov" jsou sice doprovázeny rovnicí, přesto je důraz vždy kladen na vizuální ztvárnění problému, které má podnítit matematické uvažování čtenáře. Sloveso vidět je koneckonců etymologicky příbuzné se slovesem vědět.

Důkazy beze slov mají dlouhou historii. V této sbírce naleznete moderní provedení důkazů pocházejících ze staré Číny, klasického Řecka nebo z Indie v období 12. století. Naleznete zde dokonce i důkaz založený na postupu, který byl dříve publikován jedním z prezidentů Spojených států amerických. Většina důkazů byla ovšem provedena poměrně nedávno. Řada z nich pochází z odborných časopisů vydávaných společností Mathematical Association of America.

Důkazy jsou v knize tematicky rozděleny do šesti kapitol: Geometrie a algebra,  rigonometrie, Matematická analýza a analytická geometrie, Nerovnosti, Řady celých čísel, Posloupnosti a řady a Různé. Učitelé v knize naleznou inspiraci pro práci v hodinách matematiky, která studentům pomůže vizualizovat matematické problémy. Publikace: Důkazy beze slov I. - Cvičení pro rozvoj vizuálního myšlení - Roger B. Nelsen. Roger B. NelsenCvičení pro rozvoj vizuálního myšleníYoung ScientistKniha, čeština, 160 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.