Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Roberto Assagioli: Akt vůle

Knihy naučná literatura

Roberto Assagioli: Akt vůle

Hodnocení: 49x
  • 3.04082

Unikátní kniha Akt vůle umisťuje vůli do samotného středu našeho každodenního života. Nejedná se však o přísnou a nevlídnou vůli, která odmítá a potlačuje tendence a projevy naší osobnosti. Dr. Roberto Assagioli místo toho definuje vůli jako konstruktivní sílu, která řídí naši intuici, vnitřní podněty, emoce a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Akt vůle
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roberto Assagioli: Akt vůle koupíte i tady

Specifikace Roberto Assagioli: Akt vůle

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 149 Kč

Tato unikátní kniha umisťuje vůli do samotného středu našeho každodenního života. Nejedná se však o přísnou a nevlídnou vůli, která odmítá a potlačuje tendence a projevy naší osobnosti. Dr. Roberto As ... a dál?

Produkt Roberto Assagioli: Akt vůle

Roberto Assagioli: Akt vůle - parametry

Název produktu: Roberto Assagioli: Akt vůle
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.04 bodů z 5
Počet hodnocení: 49 x
Hodnocení:
  • 3.04082
Podrobný popis:

Unikátní kniha Akt vůle umisťuje vůli do samotného středu našeho každodenního života. Nejedná se však o přísnou a nevlídnou vůli, která odmítá a potlačuje tendence a projevy naší osobnosti.

Dr. Roberto Assagioli místo toho definuje vůli jako konstruktivní sílu, která řídí naši intuici, vnitřní podněty, emoce a imaginaci a směřuje tyto psychologické funkce ke kompletní realizaci našeho vlastního já.

Autor předkládá soubor cvičení, které může každý čtenář praktikovat a s jejichž pomocí může trénovat svoji vůli tak, aby ji mohl používat na všech úrovních svojí existence - od personální až po transpersonální - a aby dospěla do úrovně, kde se naše individuální vůle spojuje s univerzální vůlí. Takto proměněná vůle se stává hlavní částí komplexního systému psychologie radosti. Popis Úryvek z úvodu:

Kdyby se nějaký člověk z předchozích civilizací - například starý Řek nebo řekněme Říman - náhle objevil mezi dnešními llidmi, jeho první dojem by ho pravděpodobně vedl k názoru, že jsme pokolením mágů nebo polobohů. Pokud by se ale jako Platón nebo Marcus Aurelius odmítl nechat ošálit materiálními zázraky vytvořenými vyspělými technologiemi a pokud by začal zkoumat lidské podmínky pozorněji, jeho první dojem by asi brzy nahradilo velké zděšení.

brzy by totiž zjistit, že ačkoli dnešní člověk dosáhl úctyhodné moci nad přírodou, jeho poznání vlastního nitra a schopnost s ním pracovat jsou velmi omezené. Tento návštěvník b yviděl, že moderní "mág", schopný spouštět se na dno oceánu a vstřelovat s na a vystřelovat se na měsíc, zároveň ignoruje to, co se děje v hloubkách jeho nevědomí, a že nedokáže dosáhnout ani do zářivých výšin nadvědomí, aby si uvědomil své pravé já. tento domnělý polobůh dokáže zaplnit vzduch zvuky a obrazy, jimiž se baví milióny lidí, nedokáže se ale vypořádat se svými vlastními emocemi, impulsy a touhami.

(...)

Proto věřím, že správný postup spočívá v tom, že odložíme všechny intelektuální doskkuze a teorie řešící tuto problematiku a začneme zkoumat skutečnost a povahu vůle svým vlastním přímým existenciálním zážitkem.

Počet stran: 254

Rozměry: 150 x 210

Vazba: vázaná Další sdělení Další informace o knize Akt vůle naleznete v článku Akt vůle - Existenciální zážitek vůle.

V naší nabídce naleznete také další knihy o osobním rozvoji.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.