Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Robert Šimůnek: Mikulov

Knihy

Robert Šimůnek: Mikulov

Hodnocení: 1x
  • 4

Mikulov – Historický atlas měst České republiky, sv. 25 - Robert Šimůnek . Mikulov je ukázkovým příkladem staleté cílené koncepce budování rezidenčního města zasazeného do barokní komponované krajiny; znám je jako rezidence dvou předních šlechtických rodů (od 13. do sklonku 16. století Liechtesteinů a kontinuálně pak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Mikulov
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Robert Šimůnek: Mikulov

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 484 Kč

Historický atlas města obsahuje úvodní textovou část (urbanisticko-historický vývoj města), mapovou část a výběrovou bibliografii. ... a dál?

Produkt Robert Šimůnek: Mikulov

Robert Šimůnek: Mikulov - parametry

Název produktu: Robert Šimůnek: Mikulov
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 484 Kč
Maximální cena: 510 Kč
Ušetríte až: 26 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mikulov – Historický atlas měst České republiky, sv. 25 - Robert Šimůnek . Mikulov je ukázkovým příkladem staleté cílené koncepce budování rezidenčního města zasazeného do barokní komponované krajiny; znám je jako rezidence dvou předních šlechtických rodů (od 13. do sklonku 16. století Liechtesteinů a kontinuálně pak do 20. století Dietrichsteinů), jejichž aktivity do značné míry navazovaly. Komplex gotického hradu, přestavěného (se zachováním některých původních částí) ve výstavný komplex barokního zámku a přilehlý zámecký park, město, jehož půdorys formovalo do značné míry úpatí zámeckého kopce (resp. prostor mezi zámeckým vrchem a Kopečkem), pozůstatky židovského ghetta a hřbitov, ale i předsunuté pozdně středověké opevnění (Kozí hrádek) a neméně pak okolní krajinný rámec s dominantním vrcholem Kopečku s poutní kaplí a božím hrobem (dílo koncepce kardinála Dietrichsteina) představují základní prvky urbanistického celek, jenž nemá u nás srovnatelné obdoby. Historický atlas města obsahuje úvodní textovou část (urbanisticko-historický vývoj města), mapovou část a výběrovou bibliografii. Nejobsáhlejší barevná mapová část zahrnuje na 47 listech staré mapy a plány města i jeho částí (např. ghetta, plány a vyobrazení zaniklých městských bran), ale i hradu a zámecké zahrady anebo okolní komponované krajiny (včetně několika map panství), dále reprodukce vedut a vyobrazení města a jeho částí (pro novější období včetně fotografií, pohlednic a pětice kolmých leteckých snímků), od 16. století do současnosti; všechny publikované položky jsou opatřeny popisky a zpravidla i komentáři. Bibliografie obsahuje řádově 400 položek k dějinám města. Mikulov – Historický atlas měst České republiky, sv. 25 - Robert Šimůnek od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.