Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání

Knihy

Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Herečka Jiřina Bohdalová, která v tomto roce slaví kulaté životní jubileum, to neměla v životě i ve své profesi nikdy jednoduché. Třikrát se hlásila na DAMU, a když se napotřetí na studium herectví dostala, zavřeli jejího otce do komunistického vězení - a ona se musela postarat o celou rodinu. Když natočila film ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 230 Kč

Herečka Jiřina Bohdalová to neměla v životě ani ve své profesi jednoduché. Třikrát se hlásila na DAMU, a když se napotřetí na studium herectví dostala, zavřeli jejího otce do komunistického vězení ... a dál?

Produkt Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání

Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání - parametry

Název produktu: Robert Rohál: Lesk a bída slavných českých žen - 3. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 230 Kč
Maximální cena: 233 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Herečka Jiřina Bohdalová, která v tomto roce slaví kulaté životní jubileum, to neměla v životě i ve své profesi nikdy jednoduché. Třikrát se hlásila na DAMU, a když se napotřetí na studium herectví dostala, zavřeli jejího otce do komunistického vězení - a ona se musela postarat o celou rodinu. Když natočila film Ucho, který stejně po natočení putoval do trezoru, nesměla dlouho před filmovou kameru. Přesto se z ní stala jedna z nejlepších a nejoblíbenějších českých hereček, která měla v jednom ohromné štěstí - už na počátku své umělecké kariéry se uplatnila nejen na jevišti, ale především na televizní obrazovce. S Vladimírem Dvořákem se stali populárními průvodci jak mnohých televizních Silvestrů, tak zábavného cyklu Televarieté. Avšak za mimořádnou hereččinou oblibou u diváků stojí i postavy, které ztvárnila v řadě televizních komedií, seriálů a pohádek (stejně jako v „estrádních“ scénkách - tady ponejvíce s Vladimírem Menšíkem) anebo filmech jako Hvězda zvaná Pelyněk, Dáma na kolejích, Bílá paní, Světáci, Pěnička a Paraplíčko, Ucho, Smích se lepí na paty, Jedna kočka za druhou, Fany... A právě připomenout všechny zásadní role vynikající herečky Jiřiny Bohdalové si dal za cíl Robert Rohál v této své nové knize. K napsání ho inspirovaly především nezapomenutelné hereččiny kreace ve filmech, které ho provázejí celý život. Kniha vychází u příležitosti životního jubilea. Publikace: Lesk a bída slavných českých žen - Rohál Robert;Bohdalová Jiřina. V této knize se čtenář seznámí s osudy slavných umělkyň, které

zazářily v trysku minulého století a přesto se dočkaly trpkého

konce, ať už z důvodu nemoci, osamocení, nezájmu okolí či zákazů

někdejšího světového fenoménu, s osudy prvorepublikových hvězd typu

Lídy Baarové, Adiny Mandlové či Nataši Golové?

Autora k napsání této publikace inspirovala známá proklamace Lídy

Baarové: " Žádná z mých rolí nebyla tak dramatická jako můj život."

Autor si současně klade otázku, co všechno stojí úspěch, jak se

žije na vrcholu a jak tragický může být pád? Publikace: Lesk a bída slavných českých žen - Rohál Robert;Bohdalová Jiřina.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.