Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Robert Irwin: Co oči nevidí

Próza - beletrie

Robert Irwin: Co oči nevidí

Hodnocení: 1x
  • 4

Hlavní hrdinka jménem Marcia, žena posedlá pořádkem a uklízením, svádí boj se silami, které jsou nekonečně malé, pouhým okem sotva viditelné, a přitom nekonečně mocné. Snaží se udržet byt v naprosté čistotě a při tom se vydává na spoustu cest do své představivosti, jež ovšem podrobí její rozum zatěžkávací zkoušce. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83794
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Robert Irwin: Co oči nevidí

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 125 Kč

Publikace: Co oči nevidí - Robert Irwin. Marcia je žena v domácnosti a jejím největším nepřítelem je nepořádek. Denně bojuje s prachem, špínou, rzí, prostě vším tím, co vniká do našich životů a působí rušivě. Zosobněním špíny a hnusu je duch jménem Mucor, který ji při jejím ranním úklidu navštíví – proti němu bojuje Marcia s pomocí takových velikánů západního myšlení a umění, jako jsou Darwin, Teilhard de Chardin, Leonardo da Vinci, Blake, Dostojevskij a dokonce i Ježíš Kristus. Jak je tomu u Irwina vždy, i v » ... a dál?

Produkt Robert Irwin: Co oči nevidí

Robert Irwin: Co oči nevidí - parametry

Název produktu: Robert Irwin: Co oči nevidí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 125 Kč
Maximální cena: 125 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hlavní hrdinka jménem Marcia, žena posedlá pořádkem a uklízením, svádí boj se silami, které jsou nekonečně malé, pouhým okem sotva viditelné, a přitom nekonečně mocné. Snaží se udržet byt v naprosté čistotě a při tom se vydává na spoustu cest do své představivosti, jež ovšem podrobí její rozum zatěžkávací zkoušce.

Irwinova Marcia je protikladem velkých básníků a filosofů, kteří se potýkali s metafyzickými otázkami - ona bojuje s miniaturními částečkami špíny, ovšem nekonečno, kterému pohlédne do tváře, není o nic méně děsivé.

Robert Irwin v této knize opět dokazuje, že i k velkým tématům dějin západního myšlení lze přistupovat nevážně. S charakteristickou nadsázkou a ironií podává příběh, který nejen pobaví, ale vybídne i k zamyšlení, zda pro velké věci někdy nezapomínáme na ty malé, které mohou být stejně zajímavé. Publikace: Co oči nevidí - Robert Irwin. Marcia je žena v domácnosti a jejím největším nepřítelem je

nepořádek. Denně bojuje s prachem, špínou, rzí, prostě vším tím, co

vniká do našich životů a působí rušivě. Zosobněním špíny a hnusu je

duch jménem Mucor, který ji při jejím ranním úklidu navštíví –

proti němu bojuje Marcia s pomocí takových velikánů západního

myšlení a umění, jako jsou Darwin, Teilhard de Chardin, Leonardo da

Vinci, Blake, Dostojevskij a dokonce i Ježíš Kristus.

Jak je tomu u Irwina vždy, i v tomto románu hraje klíčovou roli

neotřelý humor vycházející z juxtapozice vysokého, vzletného

myšlení a drobných „prkotin“ každodenního života. Publikace: Co oči nevidí - Robert Irwin. Robert Irwin čtenáře rád zavádí do krajin, které jsou blízké a zároveň tajemné - v Arabské noční můře i Modlitbách na těle takto představil věčně neznámý Blízký východ. Podobné setkání s něčím cizím,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.