Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě

Učebnice/Odborná literatura

Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě

Hodnocení: 2x
  • 3.5

Publikace: Interpretace textů : (nejen) ke státní maturitě - (nejen) ke státní maturitě - Kolektiv autorů;Robert Ibrahim. Publikace Interpretace textů nejen ke státní maturitě by měla v první řadě sloužit jako pomůcka k přípravě na ústní část nové maturitní zkoušky z češtiny. Na schopnost kriticky číst, rozumět a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Interpretace textů (nej..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě koupíte i tady

Specifikace Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 126 Kč

Publikace Interpretace textů nejen ke státní maturitě by měla v první řadě sloužit jako pomůcka k přípravě na ústní část nové maturitní zkoušky z češtiny. Na schopnost kriticky číst, rozumět a vyložit ... a dál?

Produkt Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě

Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě - parametry

Název produktu: Robert Ibrahim: Interpretace textů (nejen) ke státní maturitě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 126 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Interpretace textů : (nejen) ke státní maturitě - (nejen) ke státní maturitě - Kolektiv autorů;Robert Ibrahim. Publikace Interpretace textů nejen ke státní maturitě by měla v první řadě sloužit jako pomůcka k přípravě na ústní část nové maturitní zkoušky z češtiny. Na schopnost kriticky číst, rozumět a vyložit smysl a význam textu je v nové podobě maturity kladen důraz, takže je naděje, že po generacích studentů, kteří u maturity odříkávali „telefonní seznamy“, bychom se mohli dočkat studentů schopných samostatně pracovat s textem. Taková změna přichází právě včas, neboť podle mezinárodních výzkumů naši studenti v oblasti čtenářské kompetence dosahují ve srovnání se zeměmi EU jen průměrných výsledků. Ambicí předkládané publikace je navázat na známé, ale dnes již obtížně dostupné publikace Rozumět literatuře 1 (M. Zeman a kol.) nebo Slovník básnických knih (M. Červenka, V. Macura, J. Med a Z. Pešat). Interpretace textů se od nich však ve dvou podstatných věcech liší: za prvé se kromě textů literárních zabývá poprvé také texty neliterárními, za druhé výklad je vždy založen na rozboru úryvků nebo kratších textů, jejichž otištění předchází vlastnímu rozboru a interpretaci. Cílem interpretace uměleckého textu nebylo poskytnout „definitivní a správné“ řešení, které by se student měl ke zkoušce naučit, ale spíše ukázat, jak je text „udělán“ a jak může být čten. Při rozboru neuměleckých textů byl důraz kladen na rozbor stylistický, v některých případech také na jejich srovnání s textem uměleckým. Umělecké texty byly vybrány s ohledem ke katalogu požadavků pro maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury, neumělecké texty byly vybrány tak, aby vhodně reprezentovaly základní funkční styly. Publikace byla vytvořena autorským kolektivem složeným z renomovaných odborníků působících na předních bohemistických pracovištích, kteří mají kromě odborných kvalit také bohaté pedagogické zkušenosti (Robert Adam, Alena Andrlová Fidlerová, Jan Čihák, Bohuslav a Jana Hoffmannovi, Robert Ibrahim, Petr Nejedlý). Publikace: Interpretace textů : (nejen) ke státní maturitě - (nejen) ke státní maturitě - Kolektiv autorů;Robert Ibrahim. Autor knihy Robert Ibrahim, Vydavatelstvo AKROPOLIS


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.