Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi

Učebnice/Odborná literatura

Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Jednou z nejdůležitějších aktivit učitele ve třídě je odměňování a trestání. Tyto činnosti souvisí nejen s kázní a udržováním pravidel ve třídě, ale také s motivací, třídním klimatem i se vztahem žáků ke vzdělávání vůbec. Učitel by měl používat takové strategie, které jsou výhodné a efektivní, a to nejen ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Jaké má kniha
Odměny a třesty ve škol..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi koupíte i tady

Specifikace Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 246 Kč

Jednou z nejdůležitějších aktivit učitele ve třídě je odměňování a trestání. Tyto činnosti souvisí nejen s kázní a udržováním pravidel ve třídě, ale také s motivací, třídním klimatem i se vztahem žáků ke vzdělávání vůbec. Učitel by měl používat takové strategie, které jsou výhodné a efektivní, a to nejen krátkodobě. Není důležité pouze správně trestat, ale také vytvářet ve třídě klima působící preventivně proti nevhodnému chování. Nestačí jen vhodně odměňovat, ale je třeba promyšleným posilováním žáky motivovat. » ... a dál?

Produkt Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi

Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi - parametry

Název produktu: Robert Čapek: Odměny a třesty ve školní praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 246 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Jednou z nejdůležitějších aktivit učitele ve třídě je odměňování a trestání. Tyto činnosti souvisí nejen s kázní a udržováním pravidel ve třídě, ale také s motivací, třídním klimatem i se vztahem žáků ke vzdělávání vůbec. Učitel by měl používat takové strategie, které jsou výhodné a efektivní, a to nejen krátkodobě. Není důležité pouze správně trestat, ale také vytvářet ve třídě klima působící preventivně proti nevhodnému chování. Nestačí jen vhodně odměňovat, ale je třeba promyšleným posilováním žáky motivovat. Učitel musí znát postup při vyšetřování školní krádeže, ale ještě důležitější je, aby uměl správně hodnotit a klasifikovat. Teoretický text je doplněn řadou ilustrativních kazuistik ze školních tříd a pro čtenáře jsou připravena i praktická doporučení a zajímavé podněty k zamyšlení.   Z obsahu O autorovi 1. Úvod 2. Školní prostředí, autorita a kázeň 2.1 Škola jako první pracovní místo dětí? 2.2 Kázeň ve škole a autorita učitele 2.3 Příčiny nekázně 2.3.1 Nedostatky ve výchově v rodině 2.3.2 Nevhodně vedené vyučování 2.3.3 Osobnost učitelů a jejich chování 2.3.4 Poruchy chování, poruchy učení a jiné 2.3.5 Únava žáků 2.3.6 Násilí v médiích a počítačových hrách 2.3.7 Žáci neakceptují nastavený řád a pravidla 2.3.8 Pokřivená komunikace mezi žáky a učitelem 3. Odměny a tresty jako regulátory chování 3.1 Regulace, modifikace, zpětná vazba 3.2 Lidský faktor 4. Odměny 4.1 Jak odměňovat? 4.2 Druhy odměn 5. Tresty, kázeňská opatření a strategie 5.1 Je učitel školním dozorcem? 5.2 Zásady trestání 5.3 Druhy a posloupnost trestů 5.4 Fyzické a psychické tresty 5.5 Kázeňské události a strategie řešení 5.5.1 Napovídání 5.5.2 Krádež ve třídě 5.5.3 Agresivita žáků 5.5.4 Šikana 5.5.5 Žákovský humor a žertíky 5.5.6 Záškoláctví 5.5.7 Moderní technologie 5.5.8 Třídní vzpoura 5.5.9 Alkohol 5.5.10 Rušivé chování 6. Hodnocení 6.1 Jak hodnocení chápou jeho účastníci 6.2 Co je na tradiční klasifikaci špatného? 6.3 Motivace žáka 6.4 Klimatické hodnocení moderního učitele 6.5 Je nutné být objektivní a spravedlivý? 6.6 Otázky a odpovědi 7. Měření třídy 7.1 Zpětná vazba 7.2 Měření klimatu 7.3 Sociometrie 8. Výzkum 8.1 Výsledky měřené nástrojem MCI 9. Mravní výchova ve škole 10. Suportivní vyučování 10.1 Suportivní výukové metody 11. Být dobrým učitelem 12. Na závěr není nikdy úplný závěr Literatura Jmenný rejstřík


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.