Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Robert B. Reich: Řeknu to stručně

Knihy

Robert B. Reich: Řeknu to stručně cena od 0 Kč

Robert B. Reich: Řeknu to stručně

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha brilantních esejů Řeknu to stručně Roberta B. Reicha, předního amerického ekonoma, právníka, sociálního myslitele, významného autora a  demokratického politika s pověstí nejefektivnějšího ministra amerických vlád, kterou s podtitulem Základy slušné společnosti vydalo nakladatelství Management Press ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Robert B. Reich: Řeknu to stručně - parametry

Název produktu: Robert B. Reich: Řeknu to stručně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha brilantních esejů Řeknu to stručně Roberta B. Reicha, předního amerického ekonoma, právníka, sociálního myslitele, významného autora a  demokratického politika s pověstí nejefektivnějšího ministra amerických vlád, kterou s podtitulem Základy slušné společnosti vydalo nakladatelství Management Press (brož., 128 str., doporučená cena 180 Kč, z angl. orig. ji přeložila Irena Grusová), citlivě zachycuje změny, k nimž v americké společnosti došlo po ochlazení ekonomického optimismu koncem devadesátých let a zejména po 11. září 2001. Autor v knize spojuje svůj smysl pro realistická řešení s demokratickými ideály a vyslovuje přesvědčení, že Američané se musí vrátit k základním hodnotám americké „společenské smlouvy“, k základním hodnotám slušné společnosti rovných příležitostí, které lidem umožní plně rozvinout všechny jejich schopnosti a vést z hlediska ekonomického, sociálního i občanského důstojný život. Kniha sama je v podstatě výstižným a reprezentativním shrnutím Reichova politického programu čili programu americké demokratické levice, s nímž Robert Reich v roce 2002 usiloval o zvolení do úřadu guvernéra státu Massachusetts (jeho kampaň se potýkala s nedostatkem finančních zdrojů a Reich se ziskem 25 % skončil v demokratických primárkách jako druhý). V jednotlivých esejích, které tvoří dobře vyvážený celek knihy, R. Reich vyjadřuje své názory na společenskou odpovědnost podniků, na úlohu ekonomické, zdravotní a  sociální politiky vlády, na politiku zaměstnanosti, na americké školství a systém přípravy na povolání, na daňovou a fiskální politiku, na předpoklady dalšího rozvoje americké občanské společnosti. Odkrývá tak nevšední pohled na americkou společnost a její palčivé problémy a přibližuje základní konfliktní témata americké společnosti, ekonomiky i amerického politického dialogu – skutečnosti, které hlavní proud zpravodajství a publicistiky, často pod vlivem oficiální americké vládní politiky a propagandy víceméně přehlíží. R. Reich apeluje na tradiční hodnoty americké společnosti – hodnoty občanské svépomoci, solidarity a spolupráce, na něž Američané mohli v minulosti spoléhat zejména v obdobích otřesů a krizí. Své čtivé a lidsky přesvědčivé poselství pak končí slovy: „Mysleli jsme si, že naše ekonomika je nezastavitelná. Potom bublina praskla. Mysleli jsme si, že jsme nezranitelní. Potom uhodili teroristé. Především jsme ale na čas zapomněli, co jsme již věděli: Jsme v tom všichni společně. Naše společné bohatství nespočívá v tloušťce peněženky každého z nás, ale v produktivitě každého z nás. Naše společná síla nespočívá v našich zbraních, ale v našich společných svazcích.“Obsah knihy:Copak se stalo s naší společenskou smlouvou?Podnik jako občanPráce za dobrou mzdu, pojištění pro případ, že práce neníCeloživotní učení: Vzdělávání pro dvacáté první stoletíDen, kdy jsem se stal feministou: Skutečné rodinné hodnotyDlouhodobé hledisko: Slušná společnost pracujícíchRobert B. Reich (nar. 1946) – dvaadvacátý a


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.