Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Rizikové a antisociální chování v adolescenci

Učebnice/Odborná literatura

Rizikové a antisociální chování v adolescenci

Hodnocení: 1x
  • 4

Antisociální chování dospívajících je přítomné v každé generaci, mění se pouze jeho projevy.. Kniha se zaměřuje nejen na popis tohoto chování, ale také na vztah mezi ním a užíváním návykových látek, a zejména na tři nejvýznamnější socializační kontexty vývoje v adolescenci – rodinu, školu a prostředí vrstevníků. V ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rizikové a antisociální..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rizikové a antisociální chování v adolescenci koupíte i tady

Specifikace Rizikové a antisociální chování v adolescenci

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 173 Kč

Antisociální chování dospívajících je přítomné v každé generaci, mění se pouze jeho projevy. Kniha se zaměřuje nejen na popis tohoto chování, ale také na vztah mezi ním a užíváním návykových látek, a ... a dál?

Produkt Rizikové a antisociální chování v adolescenci

Rizikové a antisociální chování v adolescenci - parametry

Název produktu: Rizikové a antisociální chování v adolescenci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 173 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Antisociální chování dospívajících je přítomné v každé generaci, mění se pouze jeho projevy.. Kniha se zaměřuje nejen na popis tohoto chování, ale také na vztah mezi ním a užíváním návykových látek, a zejména na tři nejvýznamnější socializační kontexty vývoje v adolescenci – rodinu, školu a prostředí vrstevníků. V každé kapitole jsou uvedeny výsledky vlastního výzkumu, který se zabývá těmito tématy. Publikace je je určena především odborníkům, psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům a studentům těchto oborů, dále lidem z pomáhajících profesí a v neposlední řadě rodičům, jejichž děti procházejí tímto mnohdy nelehkým obdobím. Z obsahu  PŘEDMLUVA ÚVOD Uspořádání knihy 1. SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ VÝVOJ ŠKOLNÍ MLÁDEŽE – PROJEKT SAHA 1.1 Projekt SAHA 1.2 Dotazník SAHA 1.3 Soubor 1.4 Prezentace výsledků 1.5 Statistické analýzy dat 2. ADOLESCENCE 2.1 Historický exkurz v pojímání adolescence 2.2 Historický exkurz v pojímání antisociálního chování a trestů 2.3 Historický exkurz ve vědeckém zkoumání adolescence 2.3.1 První etapa: velké teorie a ateoretický výzkum 2.3.2 Druhá etapa: dominantní hybná síla v širším kontextu vývojové vědy 2.3.3 Třetí etapa: příklad spolupráce vědy a politiky 2.4 Charakteristika období adolescence 2.4.1 Časná (raná) adolescence 2.5 Vybrané oblasti vývoje jedince v adolescenci 2.5.1 Vývoj mozku 2.5.2 Puberta 2.5.3 Kognitivní vývoj 2.5.4 Morální vývoj a prosociální chování 2.6 Formování identity 2.7 Vývojové úkoly v adolescenci 2.8 Zdravé a rizikové chování v adolescenci 3. RIZIKOVÉ CHOVÁNÍ 3.1 Terminologie 3.2 Pojem „rizikové chování“ 3.3 Riziko a resilience 3.4 Teorie rizikového chování 3.4.1 Syndrom problémového chování 3.5 Riziková mládež 3.5.1 Syndrom rizikového chování mládeže 3.6 Vybrané typy rizikového chování 3.6.1 Nezdravé stravovací návyky 3.6.2 Zneužívání návykových látek, gambling, hraní počítačových her 3.6.3 Automutilační chování, sebepoškozování 3.6.4 Delikventní a predelikventní chování, kriminalita mládeže 3.6.5 Rizikové sexuální chování 3.6.6 Extremismus 3.6.7 Rizika spojená se zvládáním zátěžových situací (coping) 3.6.8 Postoje vůči různým formám rizika 3.6.9 Zdravotní aspekty rizikového chování 3.7 Mezinárodní studie rizikového chování 3.8 Nové trendy ve výzkumu rizikového chování 4. ANTISOCIÁLNÍ CHOVÁNÍ 4.1 Pojem „antisociální chování“ 4.2 Formy antisociálního chování 4.3 Přístupy k antisociálnímu chování 4.3.1 Typologie Terry E. Moffitové 4.3.2 Typologie Boninové, Cattelinové a Ciairanové 4.3.3 Typologie Diany Smartové 4.4 České a slovenské vědecké studie antisociálního chování 4.5 Prevalence antisociálního chování v ČR 4.5.1 Výsledky výzkumu SAHA 5. TYPOLOGIE ANTISOCIÁLNÍHO CHOVÁNÍ 5.1 Shluková analýza a typologie 5.2 Výsledky výzkumu SAHA 5.2.1 Typologie antisociálního chování 6. ANTISOCIÁLNÍ CHOVÁNÍ A UŽÍVÁNÍ NÁVYKOVÝCH LÁTEK 6.1 Vztah mezi antisociálním chováním a užíváním návykových látek 6.2 Užívání návykových látek v České republice 6.2.1 Alkohol a tabák 6.2.2 Drogy 6.3 České a slovenské vědecké stu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.