Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin

Knihy

Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin

Hodnocení: 1x
  • 4

Principialita subjektu v souvislosti dějin – Studie k Descartovu a Kantovu pojetí subjektivity - Richard Zika. Filosofické koncepce R. Descarta a I. Kanta spojuje chápání člověka jako na jedné straně konečné bytosti vyskytující se mezi ostatními jsoucny ve světě, na druhé straně však principu vlastních aktivit - a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Principialita subjektu ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin koupíte i tady

Specifikace Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 85 Kč

Filosofické koncepce R. Descarta a I. Kanta spojuje chápání člověka jako na jedné straně konečné bytosti vyskytující se mezi ostatními jsoucny ve světě, na druhé straně však principu vlastních aktivit - a potud principu sebe sama. Společně jsou tematizovány proto, že z historického hlediska představují extrémy této pozice: Descartes je prvním myslitelem principiality konečného nitrosvětského subjektu, Kant završitelem vývoje tohoto pojímání člověka. Úlohou předkládané studie je vyzdvihnout vnitřní rozpory této » ... a dál?

Produkt Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin

Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin - parametry

Název produktu: Richard Zika: Principialita subjektu v souvislosti dějin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 85 Kč
Maximální cena: 124 Kč
Ušetríte až: 39 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Principialita subjektu v souvislosti dějin – Studie k Descartovu a Kantovu pojetí subjektivity - Richard Zika. Filosofické koncepce R. Descarta a I. Kanta spojuje chápání člověka jako na jedné straně konečné bytosti vyskytující se mezi ostatními jsoucny ve světě, na druhé straně však principu vlastních aktivit - a potud principu sebe sama. Společně jsou tematizovány proto, že z historického hlediska představují extrémy této pozice: Descartes je prvním myslitelem principiality konečného nitrosvětského subjektu, Kant završitelem vývoje tohoto pojímání člověka. Úlohou předkládané studie je vyzdvihnout vnitřní rozpory této pozice a ve skromné míře tak přispět k pochopení její situovanosti ve vývoji novověkého myšlení. Z tohoto důvodu se studie zaměřuje na způsoby, jimiž se dvě sledované koncepce vyrovnávají s problematikou lidské dějinné situovanosti a dějin jako takových. Principialita subjektu v souvislosti dějin – Studie k Descartovu a Kantovu pojetí subjektivity - Richard Zika od nakladatelství Togga v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.