Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Richard Sobotka: Bezruký Frantík

Knihy osobnosti a fakta

Richard Sobotka: Bezruký Frantík cena od 0 Kč

Richard Sobotka: Bezruký Frantík

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Richard Sobotka, Osudy Františka Filipa (1904–1957), známého spíše pod jménem Bezruký Frantík, shromáždil a sepsal rožnovský spisovatel Richard Sobotka. Kniha spatřila světlo světa v roce 2003 a setkala se s velkým zájmem čtenářů. Nyní, po deseti letech, ožívá znovu, tentokrát v elektronické podobě. ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Richard Sobotka: Bezruký Frantík - parametry

Název produktu: Richard Sobotka: Bezruký Frantík
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Richard Sobotka, Osudy Františka Filipa (1904–1957), známého spíše pod jménem Bezruký Frantík, shromáždil a sepsal rožnovský spisovatel Richard Sobotka. Kniha spatřila světlo světa v roce 2003 a setkala se s velkým zájmem čtenářů. Nyní, po deseti letech, ožívá znovu, tentokrát v elektronické podobě. Připomeňme si, že když se počátkem minulého století v malé obci Jamné nad Orlicí narodil chlapec bez obou horních končetin, zvažovali, zda by nebylo lepší ho „utratit“, a jen matčina láska ho zachránila. Díky své houževnatosti a svému umění se František vymanil osudu strádajícího žebráka a také lákadlu varietních vystoupení, třebaže mu agenti od nejútlejšího dětství nabízeli dobře honorovaná angažmá po celé Evropě i v zámoří, poměrně snadnou obživu a bezstarostný život. Naučil se dělat nohama všechny lidské činnosti, na které ostatní lidé potřebují ruce. Uměl se nejen oblékat – svedl si například sám zapnout knoflíček košile pod krkem –, holit se, jíst apod., ale třeba i psát na psacím stroji, řídit automobil, plést proutěné košíky, štupovat ponožky, pil kávu ze šálku a měl také velmi úhledný rukopis – vlastně nohopis –, nohou uměl psát i na školní tabuli. Podnikal, přispíval do novin a dokonce napsal několik knih. Byl známou postavou první republiky, hodně cestoval a ukazoval své umění provádět běžné lidské činnosti jen nohama, aby tak dal příklad podobně postiženým lidem. Richard Sobotka pojal knihu jako fiktivní rozhovor, při němž občas může mít čtenář pocit, že absence rukou nebyla pro Františka žádným velkým handicapem. Ale opak je pravdou, z velmi poutavého vyprávění a z vložených fotografií lze snadno poznat, že za vším stála silná vůle a spousta dřiny tohoto výjimečného člověka. O autorovi: Richard Sobotka se narodil 15. 3. 1935 v Zašové. Do literatury vstoupil knížkou pro d ěti Příběh toulavého kocoura (1979); vydal knihu povídek Nepřetržité jaro (1987); Charlotta Garrigue Masaryková - epizoda ze života (1999); Bosý poutník (2001); Bezruký Frantík (2003) - Cena hejtmana Moravskoslezského kraje v r. 2004; Hurá na medvěda! Příběh nebezpečného huňáče z Beskyd (2005) - Cena E. E. Kische; Ivančena - Junácká legenda - osudový příběh ostravských Junáků a vznik mohyly na Ivančeně (2006); Jiné světy - tři novely (2006); Pytláci v Beskydech (2007); Život na oblaku (2007); Vlčí stopou - Dramatický střet hajného s vlčí smečkou. (2008); Zbojnické léto - Příběh posledních beskydských zbojníků. (2008); Barva jeřabin, Povstání Valachů v letech 1620 - 1644. (2008); Rybářské štěstí - Dobrodružství rybářů na řekách i vodních nádržích. (2008); Lovecká vášeň; Příběhy z beskydských a jiných revírů (2009); Čisté vody pramen – Životní příběh básnířky, lidové vypravěčky a výtvarnice Františky Pituchové. (2009);. Někdy navečer, když se tak dívám na západ slunce. Povídky. (2009); Kobzáňův Rožnov; Malíř Jan Kobzáň a Rožnov pod Radhoštěm. vydáno k 50. výročí úmrtí malíře, grafika a spisovatele. (2009); Čtyřnozí miláčci. 20+1 příběh o loveckých psech. (2009); Četn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.