Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Richard Sobotka: Barva jeřabin

Knihy naučná literatura

Richard Sobotka: Barva jeřabin cena od 0 Kč

Richard Sobotka: Barva jeřabin

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Richard Sobotka, Valašské rebelie bývaly prezentovány málo, pokud vůbec. V gigantickém kotli třicetileté války šlo o bezvýznamné šarvátky. Pokud o nich přece padla v minulosti zmínka, pak byly tendenčně prezentovány jako protest utlačovaného lidu proti vrchnosti. Bylo opomíjeno, ať úmyslně či neúmyslně, že ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Richard Sobotka: Barva jeřabin - parametry

Název produktu: Richard Sobotka: Barva jeřabin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Richard Sobotka, Valašské rebelie bývaly prezentovány málo, pokud vůbec. V gigantickém kotli třicetileté války šlo o bezvýznamné šarvátky. Pokud o nich přece padla v minulosti zmínka, pak byly tendenčně prezentovány jako protest utlačovaného lidu proti vrchnosti. Bylo opomíjeno, ať úmyslně či neúmyslně, že obyvatelé Valašska ve skutečnosti bránili svou (nekatolickou) víru a svou (hornatou) vlast. Uvyklí tvrdému životu v horách a zocelení náporem neustálých výbojů z uherské strany dokázali si udržet jistou existenční nezávislost i náboženskou svobodu. Heslo „Za boha a za vlast!“ bylo hnací sílou povstání těch horských lidí, jdoucích ve třech vlnách po sobě. Marné byly naděje Valachů na pomoc souvěrců Švédů i uherského vojevůdce Rákocziho. Povstání bylo nakonec krvavě potlačeno. I přes krutou exekuci přece zůstali Valaši neporažení, neboť ducha volnosti jim nikdo nedokázal vzít. O autorovi: Richard Sobotka se narodil 15. 3. 1935 v Zašové. Do literatury vstoupil knížkou pro d ěti Příběh toulavého kocoura (1979); vydal knihu povídek Nepřetržité jaro (1987); Charlotta Garrigue Masaryková - epizoda ze života (1999); Bosý poutník (2001); Bezruký Frantík (2003) - Cena hejtmana Moravskoslezského kraje v r. 2004; Hurá na medvěda! Příběh nebezpečného huňáče z Beskyd (2005) - Cena E. E. Kische; Ivančena - Junácká legenda - osudový příběh ostravských Junáků a vznik mohyly na Ivančeně (2006); Jiné světy - tři novely (2006); Pytláci v Beskydech (2007); Život na oblaku (2007); Vlčí stopou - Dramatický střet hajného s vlčí smečkou. (2008); Zbojnické léto - Příběh posledních beskydských zbojníků. (2008); Barva jeřabin, Povstání Valachů v letech 1620 - 1644. (2008); Rybářské štěstí - Dobrodružství rybářů na řekách i vodních nádržích. (2008); Lovecká vášeň; Příběhy z beskydských a jiných revírů (2009); Čisté vody pramen – Životní příběh básnířky, lidové vypravěčky a výtvarnice Františky Pituchové. (2009);. Někdy navečer, když se tak dívám na západ slunce. Povídky. (2009); Kobzáňův Rožnov; Malíř Jan Kobzáň a Rožnov pod Radhoštěm. vydáno k 50. výročí úmrtí malíře, grafika a spisovatele. (2009); Čtyřnozí miláčci. 20+1 příběh o loveckých psech. (2009); Četnické příběhy. Veselé i smutné příběhy venkovského četníka. (2009) a další. Podílí se na překladech z polštiny. Za svou literární práci získal řadu ocenění. Zabývá se také publikační činností. Člen Obce spisovatelů, člen Klubu autorů literatury faktu, člen Syndikátu novinářů České republiky . Druh sortimentu : eKniha, Barva jeřabin, Jazyk : Čeština, Počet stran : 144


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.