Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Richard Crompton: Medozvěstka

Próza - beletrie

Richard Crompton: Medozvěstka cena od 0 Kč

Richard Crompton: Medozvěstka

Hodnocení: 1x
  • 4

Nairobi, 2007. Zbývá několik dnů do Vánoc a také do prezidentských voleb. Napětí v zemi stoupá s každým okamžikem?. V parku byla nalezena mrtvola krásné masajské dívky, podle všeho prostitutky, brutálně zohavená, jako by na ní někdo vykonal obřízku. Detektiv Mollel – sám Masaj – se pouští do vyšetřování, případ však ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Richard Crompton: Medozvěstka - parametry

Název produktu: Richard Crompton: Medozvěstka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nairobi, 2007. Zbývá několik dnů do Vánoc a také do prezidentských voleb. Napětí v zemi stoupá s každým okamžikem?. V parku byla nalezena mrtvola krásné masajské dívky, podle všeho prostitutky, brutálně zohavená, jako by na ní někdo vykonal obřízku. Detektiv Mollel – sám Masaj – se pouští do vyšetřování, případ však zasahuje do nejvyšších kruhů keňské společnosti, proto ho detektiv musí rozplétat i proti vůli svých nadřízených. Mollela navíc sužují vnitřní běsi – stále se nevyrovnal s tragickou smrtí manželky a nedokáže být otcem svému malému synovi... Strhující atmosférická detektivka z prostředí, kde o životě a smrti rozhoduje kmenová politika. Ukázka z textu Mollel se dívá do mladé, oválné tváře: popelavě šedý odstín musel být za života namodralou černí. Vysoké lícní kosti, vysoké čelo. Krasavice. V obou lících má nevelké kroužky, vyryté před dlouhou dobou.  Je to povědomá tvář. Mollel ji nezná osobně, ale poznává, ke kterému etniku patří: k jeho vlastnímu.  „Ano, je to Masajka,“ potvrzuje.  „Myslel jsem si to. Nevyznám se dokonale v kmenových jizvách, ale tyhle mi připadají typicky masajské. Dokážete určit klan?“  „Ne přesně. Tyhle jizvy jsou hodně obvyklé. Mohla by být ze západu: Sikirar. Matapato. Jenom mě matou ty uši.“  „Uši? Na těch nevidím nic nápadného.“  „No právě. Měla by je mít vytahané, jako já. A nahoře propíchnuté. Ale podívejte se na ty lalůčky. Má v nich jenom malé dírky, na obyčejné náušnice. Na tvářích má jizvy, jaké se dělají malým dětem, jenže chybějí kroužky v lalůčcích, které masajské dívky dostávají v dospívání. Takže je možné, že vesnici opustila, než k tomu došlo.“  „Možné to je.“  „Doklad totožnosti jste nenašel, předpokládám.“  „Jenom to, co vidíte,“ přisvědčuje Achieng. „A teď ji chci obrátit a podívat se, jestli je moje podezření správné.“  Gestem přivolává policistu, který k nim sestupuje do stoky. Patolog policistovi ukazuje, ať dívku chytí za kotníky. Trup je pořád zkroucený, a proto musejí vynaložit jisté úsilí, aby jí natáhli nohy.  Přihlížející dav zděšeně zalapá po dechu.  „Panebože,“ vydechuje Mollel. Richard CromptonKnižní klub 2014Kniha, čeština, 336 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.