Srovnání cen » Děti a maminky » Hračky » Vzdělávací hračky » Srovnání cen Revell X-ray Tarantule

Vzdělávací hračky

Revell X-ray Tarantule cena od 0 Kč

Revell X-ray Tarantule

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Balení obsahuje 32 jednotlivých částí ke složení modelu s podrobným návodem a popisem. Anatomický model vysoké kvality s profesionálně nabarvenými částmi. Velikost modelu: 89 x 261 x 317 mm Na rozdíl od hmyzu tvoří tělo pavouků pouze dvě části zvané tagmata: přední tagma se nazývá hlavohruď nebo prosoma a zahrnuje ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Revell X-ray Tarantule - parametry

Název produktu: Revell X-ray Tarantule
Výrobce: REVELL
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Balení obsahuje 32 jednotlivých částí ke složení modelu s podrobným návodem a popisem. Anatomický model vysoké kvality s profesionálně nabarvenými částmi. Velikost modelu: 89 x 261 x 317 mm Na rozdíl od hmyzu tvoří tělo pavouků pouze dvě části zvané tagmata: přední tagma se nazývá hlavohruď nebo prosoma a zahrnuje čtyři páry nohou (přívěsky), makadla (pedipalpy) a klepítka (chelicery). Zadní tagma je potom zadeček nebo opistosoma a jsou na ní snovací bradavky. Pavouk nemá žádná křídla, místo nich má však osm nohou. Svými čelistmi nemůže žvýkat. Existuje 40 000 známých druhů pavouků, člověku ale může být nebezpečné kousnutí pouze asi 200 z nich. Tak či tak ale může být kousnutí některého z velkých pavouků doopravdy extrémně bolestivé! Lidový název "tarantule" pochází od města Taranto v jižní Itálii a původně se používal k pojmenování různých nepříbuzných druhů evropských pavouků. Dnes se tarantule používá jako běžné pojmenování pro velké chlupaté pavouky patřící do čeledi Theraphosidae, do níž patří v současnosti asi 900 druhů. Nejmenší pavouk není větší než nehet, zatímco největší má stejný průměr jako talíř! Na tarantule můžeme narazit v různých prostředích od deštných pralesů až po pouště. Svou kořist loví na stromech i na zemi, malí ptáci, ještěrky, myši a další hlodavci jsou jim přitom vítanou potravou. Jejich lov se přitom odehrává tak, že svou kořist trpělivě sledují a v pravý okamžik se na ni vrhnou. Potom do jejího těla vrazí svá dutá, chlupatá kusadla a vstříknou do něj jed. Ten vnitřní orgány rozpustí na tekutinu, kterou pak pavouk vysaje! Spousta zvířat se naopak pokoušela tyto pavouky sníst, protože na první pohled vypadají bezbranně. Takové útoky však většinou dopadnou neúspěšně. Chlupy na jejich zádech a zadečku se totiž i při nejjemnějším doteku ulomí a zapíchnou se do těla nepřítele, kterému způsobují nesnesitelné svědění a podráždění. Se svými osmi nohami jsou tarantule taky opravdu rychlými běžci! Pokud nedokážou ze spárů svého nepřítele uniknout útěkem, volí jako poslední možnost kousnutí. To je však v zásadě celkem neškodné, srovnatelné přibližně s včelím žihadlem, protože svůj jed používají téměř výhradně při napadání kořisti, ne při obraně. Většina tarantulí tak nepředstavuje pro člověka velkou hrozbu. Naopak to ale v žádném případě neplatí. Některé druhy jsou oblíbené jako exotičtí domácí mazlíčci, zatímco jiné jsou někde dokonce součástí jídelníčku. X-ray – to jsou přesné, předbarvené zacvakávací stavebnice Úchvatné anatomické modely žáby, koně atd. s 20 až 30 jednotlivými částmi. Jedná se o autentické duplikáty s celou kostrou i orgány. Zvláštností modelů je, že i po jejich složení umožňují vidět vnitřní stavbu těla těchto zvířat, a to díky některým průhledným částem. Skvělé modely, které mladým vědcům názorně vysvětlují, jak příroda pracuje, a berou je na vzrušující poznávací cestu anatomií zvířat. Detaily modelu Počet dílů: 32 Délka: 261 mm Výška: 89 mm Doporučeno pro děti od 8 let. Anatomický model obsahuje 32 dílů, v


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.