Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje

Knihy naučná literatura

Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje

Hodnocení: 1x
  • 4

Okolí Prahy – Historická sídla středočeského kraje 6 - Vratislav Košťál, Renata Košťálová. Známá i pozapomenutá historická sídla v kraji mapují manželé Košťálovi již patnáct let. V nové knize představují 51 zámků, hradů a tvrzí. U každého sídla autoři popisují zajímavosti z okolí, které by si výletník neměl nechat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje koupíte i tady

Specifikace Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 211 Kč

Známá i pozapomenutá historická sídla v kraji mapují manželé Košťálovi již patnáct let. V nové knize představují 51 zámků, hradů a tvrzí. U každého sídla autoři popisují zajímavosti z okolí, které by si výletník neměl nechat ujít. Objekty jsou kromě aktuálních fotografií doplněny pověstmi a zajimavostmi, jež se váží k danému místu. Držíte v rukou poslední, šestý díl ediční řady "Historická sídla Středočeského kraje - Okolí Prahy", který se věnuje "vnitřnímu" kruhu středních Čech a » ... a dál?

Produkt Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje

Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje - parametry

Název produktu: Renata Košťálová, Košťál Vratislav: Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 211 Kč
Maximální cena: 353 Kč
Ušetríte až: 142 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Okolí Prahy – Historická sídla středočeského kraje 6 - Vratislav Košťál, Renata Košťálová. Známá i pozapomenutá historická sídla v kraji mapují manželé Košťálovi již patnáct let. V nové knize představují 51 zámků, hradů a tvrzí. U každého sídla autoři popisují zajímavosti z okolí, které by si výletník neměl nechat ujít. Objekty jsou kromě aktuálních fotografií doplněny pověstmi a zajimavostmi, jež se váží k danému místu. Držíte v rukou poslední, šestý díl ediční řady „Historická sídla Středočeského kraje – Okolí Prahy“, který se věnuje „vnitřnímu“ kruhu středních Čech a zároveň prstenci bezprostředního okolí Prahy. Svazek zahrnuje vlastní nejbližší zázemí hlavního města – okresů Praha-východ a Praha-západ. Tedy území, které sice patří ke Středočeskému kraji, ale je více než jiné regiony středních Čech spojeno pupeční šňůrou s naší Matkou měst. Ač právě okolí Prahy trpí výstavbou bezduchých skladištních hal podél dálnic i železnic, průmyslových a obchodních zón metropole, má i tento region co nabídnout. Nejcennější je jeho mnohotvárnost a krajinná pestrost. Hluboké hvozdy panovnických loveckých revírů v čele s brandýskými a černokosteleckými lesy, rekreační oblasti podél toků Berounky, Sázavy a Vltavy, s krásnými stepními společenstvy i řadou přírodních unikátů, v Lázních Toušeň navíc s možností okusit teplou léčivou slatinu – to vše jsou silné magnety, které naplňují představu dokonalého odpočinku. K návštěvě láká také šňůra přehrad technicky skvěle zvládnuté vltavské kaskády. Historickými perlami regionu jsou však hlavně lokality pojící se k samotnému úsvitu české státnosti v čele s Levým Hradcem a Starou Boleslaví, zlatorudný jílovský revír, plnící po dlouhá staletí královskou pokladnu, obdobím nacismu temně poznamenané Panenské Břežany nebo unikátní přírodní oáza vytvořená člověkem – průhonický zámecký park. Cílem svazku není podat vyčerpávající informace o všech popisovaných místech, ale nalákat návštěvníky do opomíjených regionů v bezprostředním okolí Prahy, za kterými se vyplatí cestovat a poznat je. Nabídne vzájemně propojené informace jak o samotných sídlech i pověstech, které je opřádají, tak o slavných osobnostech, jež se k nim váží, o přírodních a technických krásách, pro něž stojí za to právě okolí Prahy navštívit. Na knize spolupracovali i současní vlastníci zdejších hradů, zámků a tvrzí. Poskytli cenné fotografie, ale i vlastní texty, přes které lze nahlédnout i za oponu náročné údržby zmiňovaných památek. Okolí Prahy – Historická sídla středočeského kraje 6 - Vratislav Košťál, Renata Košťálová od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Vratislav Košťál; Renata KošťálováOkolí PrahyBarrister a Principal 2014Kniha, čeština, 228 stranOkolí Prahy


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.