Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak

Učebnice/Odborná literatura

Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak

Hodnocení: 1x
  • 4

Původní název: This Time Is Different: Eight Centuries of Financial Folly    Publikace předních amerických univerzitních ekonomů C. M. Reinhartové a K. S. Rogoffa si klade otázku, proč státy již řadu století opakovaně procházejí různými typy finančních krizí, jako jsou neschopnost splácet dluhy, bankovní paniky, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak koupíte i tady

Specifikace Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 335 Kč

Publikace předních amerických univerzitních ekonomů C. M. Reinhartové a K. S. Rogoffa si klade otázku, proč státy již řadu století opakovaně procházejí různými typy finančních krizí, jako jsou neschopnost splácet dluhy, bankovní paniky... ... a dál?

Produkt Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak

Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak - parametry

Název produktu: Reinhartová Carmen M., Rogoff Kenneth: Tentokrát je to jinak
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 335 Kč
Maximální cena: 498 Kč
Ušetríte až: 163 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Původní název: This Time Is Different: Eight Centuries of Financial Folly    Publikace předních amerických univerzitních ekonomů C. M. Reinhartové a K. S. Rogoffa si klade otázku, proč státy již řadu století opakovaně procházejí různými typy finančních krizí, jako jsou neschopnost splácet dluhy, bankovní paniky, znehodnocování či krachy měn, či přímo komplexní finanční krize, mnohdy globálního rozsahu. Odpověď na tuto otázku pramení z lidské povahy - lidé mají tendenci si ustavičně myslet, že "tentokrát je to jinak". Domnívají se, že lidstvo je nyní chytřejší, že jsme se poučili z chyb minulosti, že aktuální ekonomický růst bude trvat navždy, že ceny aktiv (například akcií či nemovitostí) budou jen ustavičně stoupat... Pod vlivem této mylné představy si lidé (ale i státy) stále více vypůjčují a zvyšují svou zadluženost. Pokaždé se ale ukáže, že po růstu přijde pokles, po boomu recese, cenové bubliny prasknou a dluhové bří-mě začne být k neunesení... Autoři podrobně mapují osm století státních či mezinárodních finančních krizí v jejich rozličných variantách a převlecích. Značná pozornost je věnována nedávné globální krizi, která se nezrodila z ničeho jiného než z výše popsaného přesvědčení, že "tentokrát je to (určitě) jinak".   Vydáno ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.    Autor: Carmen M. Reinhartová (
  • 1955) je profesorkou na JFK fakultě veřejných financí Harvardovy university, Kenneth S. Rogoff (
  • 1953) je rovněž profesorem ekonomie na Harvardově universitě. V mládí byl špičkovým šachistou, ale tuto kariéru opustil kvůli ekonomii. Oba jsou autory řady knih a odborných prací, z nichž mnoho napsali společně.

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.