Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech

Knihy naučná literatura

Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech

Hodnocení: 1x
  • 4

Jižní Čechy jsou jako čirý pramen, z něhož můžete neustále čerpat vodu, aniž jste se dobrali dna. Knížky o jihočeských tajemných stezkách tentokrát přidaly obrázky z putování po hradech. Ale pozor, ne po těch zachovalých, opravovaných a komerčně využívaných, kde nesmíte udělat ani krok za hedvábnou šňůru, protože by ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 160 Kč

Kulturní průvodce po zříceninách a zaniklých hradech jižních Čech. Stručná historie objektu a pověsti, které se k němu váží. Populární výklad věnovaný v úvodu vývoji středověkých panských sídel a životu šlechty na hradech (hradní interiéry, stravování, odívání, hygiena a nemoci atd.) Samostatná kapitola o středověkém lékařství vychází ze spisů Kříšťana z Prachatic. Jádrem publikace jsou kapitoly popisující jednotlivé, většinou méně známé hrady. Počet stran: 205, fotografie, ilustrace. Výborný » ... a dál?

Produkt Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech

Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech - parametry

Název produktu: Regia Tajemné stezky Po zaniklých hradech Jižních Čech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 160 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jižní Čechy jsou jako čirý pramen, z něhož můžete neustále čerpat vodu, aniž jste se dobrali dna. Knížky o jihočeských tajemných stezkách tentokrát přidaly obrázky z putování po hradech. Ale pozor, ne po těch zachovalých, opravovaných a komerčně využívaných, kde nesmíte udělat ani krok za hedvábnou šňůru, protože by se vykládající průvodce rozhořčil.

Kniha Po zaniklých hradech jižních Čech vás zavede do míst s dávnou historií, ověnčenou tajemnými pověstmi. Do míst, kam se možná budete trmácet přes kamení, do míst napolo zarostlých starým lesem, do míst vypovídajících o staré slávě jihočeských panství a jejich, dnes už dávno opuštěných, hradů. Zajisté, staré zaniklé hrady povětšině postrádají publicitu těch, které se dosud skvějí v plné kráse. Je to škoda. Nesmírná škoda, věřte! Protože ony si zaslouží stejnou - ne-li větší pozornost než ty, kam směřuje většina výletních cílů. A snad právě proto, aby se i tyto překrásné romantické ruiny dostaly do širšího povědomí, vznikla tato knížka. Na závěr tohoto povídání lze citovat jistého návštěvníka ze Spojených států: "Kdybyste si u vás uvědomili, jaké obrovské historické bohatství tu máte, tak byste s nikým samou pýchou ani nemluvili!" Téměř každý z nás se rád toulá po starých hradech a zámcích. Ale přiznejme si, je nám vždycky jasné, co je hrad, jak to, že se najednou změnil v zámek, a vůbec - jak to tenkrát bylo? Každý jistě ví, že jih Čech je vyšperkován tolika kouzelnými zámky, že je ani poutník nejsnaživější, nestihl všechny poznat "osobně". Pravda, ty hodně známé si patrně prošel, ale ani tady nestačil vstřebat všechnu krásu, kterou skrývají. Ale kdyby se trochu odchýlil od obecně známých cest, najde kouzelná překvapení v podobě dalších zámků a zámečků. Jistě, někdy to bude překvapení velice smutné, když poutník narazí na zámek druhdy překrásný - a nyní se jen tak tak držící, aby nespadl. Že takové zámky nejsou? To byste se divili! Ale víte co? Pojďte se společně projít nádhernou jihočeskou krajinou a nacházet (a obdivovat) krásu tamních zámků. A nemusíte si ani brát pohorky - postačí pohodlné křeslo - a tato knížka. Kulturní průvodce po zříceninách a zaniklých hradech jižních Čech. Stručná historie objektu a pověsti, které se k němu váží. Populární výklad věnovaný v úvodu vývoji středověkých panských sídel a životu šlechty na hradech (hradní interiéry, stravování, odívání, hygiena a nemoci atd.) Samostatná kapitola o středověkém lékařství vychází ze spisů Kříšťana z Prachatic. Jádrem publikace jsou kapitoly popisující jednotlivé, většinou méně známé hrady. Počet stran: 205, fotografie, ilustrace. Výborný Tajemné stezky Po zaniklých hr - Regia - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu lesklá - 206 str. - ISBN: 80-86367-51-7 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.