Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche

Knihy

Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche

Hodnocení: 1x
  • 4

Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche - Rafael Spregelburd. Jak název napovídá, sdružuje tento cyklus sedm divadelních her. Spregelburd připadl na nápad napsat tento cyklus v roce 1996 a nechal se v něm inspirovat deskovou malbou Sedm smrtelných hříchů od Hieronyma Bosche (1480) – a to jak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche koupíte i tady

Specifikace Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 205 Kč

Jak název napovídá, sdružuje tento cyklus sedm divadelních her. Spregelburd připadl na nápad napsat tento cyklus v roce 1996 a nechal se v něm inspirovat deskovou malbou Sedm smrtelných hříchů od Hier ... a dál?

Produkt Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche

Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche - parametry

Název produktu: Rafael Spregelburd: Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 205 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche - Rafael Spregelburd. Jak název napovídá, sdružuje tento cyklus sedm divadelních her. Spregelburd připadl na nápad napsat tento cyklus v roce 1996 a nechal se v něm inspirovat deskovou malbou Sedm smrtelných hříchů od Hieronyma Bosche (1480) – a to jak formálně, tak obsahově. Cyklus byl dokončen v roce 2007. Původním záměrem autora bylo po dopsání celého cyklu uvádět každý den v týdnu jednu část Heptalogie. Divák by si tedy mohl zvolit libovolně pořadí, ve kterém cyklus uvidí, a složit si tak svůj vlastní „obraz“. Ve hrách zařazených do Heptalogie se Spregelburd zamýšlí nad konceptem hříchu (a jeho možností vůbec) v současné době, kdy se lidstvo neřídí žádným pevným náboženským, duchovním či filozofickým řádem. I proto se – nikoli hříchy – ale jakési „postmoderní deviace“ u Spregelburda jmenují Nechutenství, Extravagance, Skromnost, Panika, Hloupost, Paranoia a Tvrdohlavost. Žánrově lze Spregelburdovy hry označit za „chytré“ komedie pro spíše intelektuální publikum a zručné divadelní praktiky. Autor v nich totiž pracuje se svými znalostmi několika světových jazyků (včetně esperanta a znakové řeči), ve složitých zápletkách a násobených dějových liniích využívá svůj matematický talent, kombinační schopnosti a zkušenosti s technikou dramatu (vedl řadu dílen tvůrčího psaní v různých zemích Latinské Ameriky a ve Španělsku) a nezapře ani protřelého divadelního režiséra a zkušeného herce pohrávajícího si s divadelními konvencemi (viz krátké synopse k jednotlivým hrám zařazeným do Heptalogie). Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche - Rafael Spregelburd od nakladatelství Drewo a srd v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.