Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty

Próza - beletrie

Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Rodinné strategie šlechty - Mensdorffové-Pouilly v 19. století - Radmila Švaříčková Slabáková. Devatenácté století můžeme nazvat nejen stoletím rodiny, ale též stoletím, kdy v habsburské monarchii vyvrcholila snaha měšťanstva o získání tradičních pozic šlechty. Šlechta ze svých pozic ustupovala nerada: ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty koupíte i tady

Specifikace Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 240 Kč

Devatenácté století můžeme nazvat nejen stoletím rodiny, ale též stoletím, kdy v habsburské monarchii vyvrcholila snaha měšťanstva o získání tradičních pozic šlechty. Šlechta ze svých pozic ustupovala ... a dál?

Produkt Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty

Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty - parametry

Název produktu: Radmila Švaříčková Slabáková: Rodinné strategie šlechty
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 240 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Rodinné strategie šlechty - Mensdorffové-Pouilly v 19. století - Radmila Švaříčková Slabáková. Devatenácté století můžeme nazvat nejen stoletím rodiny, ale též stoletím, kdy v habsburské monarchii vyvrcholila snaha měšťanstva o získání tradičních pozic šlechty. Šlechta ze svých pozic ustupovala nerada: bránila se a rozvíjela strategie a taktiky, které jí pomáhaly v tomto boji odolávat. Rodina Mensdorffů-Pouilly, původem starobylá šlechta z Lotrinska, však paralelně zápasí ještě o něco jiného, o přijetí své rodiny do aristokratické společnosti monarchie, o získání předních vojenských a politických pozic a o společenské uznání. Ve svém boji je více než úspěšná, a to díky matrimoniálním strategiím, rodinné soudržnosti i díky hodnotám předávaným v rodině z generace na generaci. Mensdorffové-Pouilly, jejichž osudy sledujeme na pozadí společenského a politického vývoje století, nám tak na příkladu tři generací dokazují, že právě rodinné strategie jsou oním trumfem, který má šlechta v ruce ve svém střetávání se s měšťanstvem. Publikace: Rodinné strategie šlechty - Mensdorffové-Pouilly v 19. století - Radmila Švaříčková Slabáková. Radmila Švaříčková SlabákováMensdorffové-Pouilly v 19. stoletíARGO 2007, edice Každodenní životKniha, čeština, 436 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.