Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti

Knihy

Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech té podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů přibývá stejně jako hodin strávených s mladou Vdovou. Hlavními postavami jsou ale tři, možná čtyři ženy, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Příspěvek k dějinám rad..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti koupíte i tady

Specifikace Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 169 Kč

Sex, Edvard Beneš a nezávislost vlaštovek v novém groteskním románu jedné z nejvýraznějších autorek současné české literatury. Život čtyř hlavních postav v průběhu staletí určuje nenápadný dům pod Pet ... a dál?

Produkt Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti

Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti - parametry

Název produktu: Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 358 Kč
Ušetríte až: 189 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech té podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů přibývá stejně jako hodin strávených s mladou Vdovou. Hlavními postavami jsou ale tři, možná čtyři ženy, vzdělané, smělé a oddané vyšší spravedlnosti, podle níž oběť a viník ztrácejí svou původní dualitu. A v echu doráží palčivá otázka: kolik nás ještě čeká násilí a válek, než všechno to neštěstí člověka konečně polidští? Autorčin groteskní román valící se jako láva však také promlouvá o potřebě doteků, neboť „těla nelžou a jejich paměť neklame“. A roli přímo tažnou mají v knize svobodné bytosti, pro něž je laskavost mocnější než zákony vládců — švitořivé vlaštovky.

Radka Denemarková (1968) vystudovala germanistiku a bohemistiku na FF UK, 1997 získala doktorát. Pracovala v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, též jako dramaturgyně v Divadle Na zábradlí. Od roku 2004 na volné noze. Publikovala monografii Evalda Schorma Sám sobě nepřítelem (1998), redigovala sborník Zlatá šedesátá (2000), je autorkou studie Ohlédnutí za Milenou Honzíkovou (in: Dopis zmizelému, 2003). V roce 2005 vyšla její prozaická prvotina A já pořád kdo to tluče, o rok později román Peníze od Hitlera (Magnesia Litera za nejlepší prózu roku). Polské vydání bylo nominováno na cenu Angelus (2009), za německé obdržela Usedomskou literární cenu (2011, laudatio Hellmuth Karasek) a Cenu Georga Dehia (2012, laudatio Andreas Kossert). Románová monografie Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla (2008) byla oceněna Magnesií Literou za nejlepší publicistickou knihu roku. V roce 2010 uvedlo Divadlo Na zábradlí její divadelní hru Spací vady (knižně 2012). Za překlad knihy Rozhoupaný dech (2010) od Herty Müllerové, nositelky Nobelovy ceny, získala Magnesii Literu za překlad roku. Dvojromán Kobold (2011) byl nominován na Cenu Josefa Škvoreckého. Její texty byly přeloženy do 17 jazyků. Žije v Praze s dcerou Ester a synem Janem. Publikace: Příspěvek k dějinám radosti - Radka Denemarková. Sex, Edvard Beneš a nezávislost vlaštovek v novém groteskním románu

jedné z nejvýraznějších autorek současné české literatury.

Život čtyř hlavních postav v průběhu staletí určuje nenápadný dům

pod Petřínem, dům se zakusuje do kopce.

Lze najít pro skutečnost novou defi nici? Lze najít pro lásku a

nenávist novou defi nici? Minulost se pozve před

rozbřeskem na návštěvu. Vykopne dveře, odmrští plášť. Pod ním je

nahá. Paměť těl je něco jiného než paměť

mysli. Mysl je výběrová, tak ráda se líbá s fantazií. Pravdu

umlčují hrdost a sebeláska a pýcha, pošlapávají ji jiné

myšlenky, chřadne, protože si s ní nevíme rady. Ale paměť těla

neklame. Paměť těla vede sem, do domu pod Petřínem, do tohoto

nenápadného domu, který je výbušninou, který je minovým polem,

který je napěchovaný třaskavinou od

sklepa po půdu, všechny zápalné šňůry míří sem, pod tuto střechu

malostranského domu, a hrozí, že s domem do vzduchu vyletí


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.