Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi

Učebnice/Odborná literatura

Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Publikace nabízí výběr z tradičních i méně tradičních analytických metod, jež lze využít k výzkumu pedagogické reality (zakotvená teorie, analýza konstituce významů, diskurzivní analýza a další). Nabízí všem, kdo se zajímají o pedagogiku nebo výchovu, a zejména těm, kdo se těmto oborům věnují profesně, úvod ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Výzkumné metody v pedag..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi koupíte i tady

Specifikace Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 83 Kč

Publikace nabízí výběr z tradičních i méně tradičních analytických metod, jež lze využít k výzkumu pedagogické reality (zakotvená teorie, analýza konstituce významů, diskurzivní analýza a další). Nabí ... a dál?

Produkt Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi

Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi - parametry

Název produktu: Radim Šíp, Lenka Gulová: Výzkumné metody v pedagogické praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 83 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 295 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Publikace nabízí výběr z tradičních i méně tradičních analytických metod, jež lze využít k výzkumu pedagogické reality (zakotvená teorie, analýza konstituce významů, diskurzivní analýza a další). Nabízí všem, kdo se zajímají o pedagogiku nebo výchovu, a zejména těm, kdo se těmto oborům věnují profesně, úvod do práce s jednotlivými metodami. Každá kapitola se věnuje jinému způsobu analýzy a poskytuje popis jeho teoretických východisek a postupů. Vše je dokumentováno na konkrétních výzkumech, které již byly pomocí zmíněných metod realizovány. Čtenáři se tak seznámí s výzkumy prováděnými například v oblasti multikulturní výchovy, zacílenými především na situaci sociálně znevýhodněných skupin, přičemž nahlédnou do aplikačních mechanismů jednotlivých metod a do výsledků výzkumných šetření. Zmíněné přístupy lze využít ve výzkumech dalších sociálních a humanitních věd.   Z obsahu Úvod Část 1 Praxe a teorie jako neoddělitelné aspekty vědy 1. Nové paradigma vědy, nové paradigma pedagogického výzkumu (Radim Šíp) 1.1 Situace pedagogiky na počátku 21. století 1.2 Historické pozadí vztahu praxe a teorie v pedagogice 1.3 Dichotomické myšlení a jeho limity 1.4 Falešné divadlo a institucionalizace dichotomického myšlení v pedagogice 1.5 Nové vědecké paradigma: kontinuita vědy a všudypřítomnost hermeneutického kruhu 1.6 Důsledky nového pojetí vědy Závěr Část II Vybrané výzkumné metody 2. Úvod: Aplikace nového pojetí na katedře sociální pedagogiky PdF MU (Radim Šíp) 3. Zakotvená teorie podle Strausse a Corbinové (Lenka Gulová) 3.1 Zakotvená teorie 3.2 Analýza prostřednictvím otevřeného kódování 3.2.1 Ukázka výzkumné analýzy v rámci zakotvené teorie 3.3 Axiální kódování jako další krok v zakotvené teorii 3.3.1 Ukázka analýzy axiálního kódování v aplikovaném výzkumu 3.4 Selektivní kódování aneb příběh na konec 3.4.1 Analýza prostředí rozvíjející se společnosti jako východisko pedagogické intervence: Angola 2008–2012 3.5 Ohnisková skupina jako další metoda sběru dat 3.5.1 Ukázka analýzy výzkumu „Asistenti pedagoga v náročném prostředí školy“ Závěr 4. Případová studie drogových kariér (Martin Stanoev) 4.1 Design případové studie 4.2 Vztah teorie a dat v případové studii 4.3 Teorie drogových kariér 4.3.1 Tři kroky cesty 4.4 Analýza dat a grafická znázornění dat v případové studii Závěr 5. MCA: Fenomenologický pohled na vzdělávání sociálně znevýhodněných žáků (Barbara Strobachová) 5.1 Sociálně znevýhodnění Romové v ČR 5.2 Situace ve výzkumu vzdělávání romských dětí 5.3 Fenomenologie jako alternativa 5.4 Fenomenologický postoj a fenomenologická metoda 5.5 Roger Sages, fenomenologie významu a MCA 5.6 Postup při práci s MCA 5.7 Fenomenologický výzkum s využitím MCA Závěr 6. Interpretativní fenomenologická analýza (IPA) (Veronika Šuráňová) 6.1 Filozofické zakotvení 6.2 Rozdíl IPA od klasické fenomenologické metody výzkumu 6.3 Postoj výzkumníka 6.4 Kdy zvolit IPA? 6.5 Metoda sběru dat 6.6 Postup IPA 6.7 Popis cesty interpretace dat 6.8 Příklad vyhodnocení výsledků vý


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.