Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949

Knihy

Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949 - Radim Cigánek. Práce pojednává o diskusích a sporech o školskou reformu v českých zemích po 2. světové válce. Autor zachycuje čtyři etapy vývoje tohoto dlouhodobého sporu, který vyvrcholil v dubnu 1948 přijetím tzv. zákona o jednotné škole. Ten znamenal zásadní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83649

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 156 Kč

Publikace: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949. Práce pojednává o diskusích a sporech o školskou reformu v českých zemích po 2. světové válce. Autor zachycuje čtyři etapy vývoje tohoto dlouhodobého sporu, který vyvrcholil v dubnu 1948 přijetím tzv. zákona o jednotné škole. Ten znamenal zásadní změny v systému školství. Jeho součástí byl také nejkontroverznější paragraf, který stanovil, že veškeré školství bude postátněno. Pokusy o ponechání několika církevních škol, které by mohly existovat na » ... a dál?

Produkt Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949

Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949 - parametry

Název produktu: Radim Cigánek: Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 156 Kč
Maximální cena: 210 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949 - Radim Cigánek. Práce pojednává o diskusích a sporech o školskou reformu v českých zemích po 2. světové válce. Autor zachycuje čtyři etapy vývoje tohoto dlouhodobého sporu, který vyvrcholil v dubnu 1948 přijetím tzv. zákona o jednotné škole. Ten znamenal zásadní změny v systému školství. Jeho součástí byl také nejkontroverznější paragraf, který stanovil, že veškeré školství bude postátněno. Pokusy o ponechání několika církevních škol, které by mohly existovat na základě výjimky z tohoto zákona, pak ztroskotaly po zahájení tvrdého boje proti katolické církvi v červnu 1949. Státní školský monopol byl jedním z důležitých důsledků této školské reformy a byl plně využíván komunistickou diktaturou během následujících let útlaku. Studie vychází z rozsáhlého archivního bádání, které je doplněno sondou do dobového tisku. Kniha přináší také edice nejdůležitějších archivních pramenů k celému sporu o jednotnou školu. Politický zápas o jednotnou státní školu 1945 - 1949 - Radim Cigánek od nakladatelství Karolinum v kategorii Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Mimořádná, dosud nevydaná kniha fotografií a textů předčasně zesnulého fotografa a vydavatele české exilové literatury Bohumila "Boba" Krčila zachycuje život obyvatel v indickém Malém Himálaji, v končině místně známé jako Domov bohů, což je oblast s nejstarší hašišovou kulturou na světě. Autor nám přibližuje kulturu, ve které je, na rozdíl od západní civilizace, Cannabis indica od pradávných časů přirozenou součástí života.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.