Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství

Učebnice/Odborná literatura

Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Ing. Jan Medveď, doc. Ing. Lubomír Zelený CSc., Radek Novák, prof. Ing. Petr Pernica CSc., Ing. Bedřich Rathouský Ph.D., Publikace obsahuje nejnovější odborné a vědecké poznatky týkající se jednoho z nejdůležitějších segmentů dopravy. Svým zaměřením a obsahem se snaží postihnout relativně různorodé, avšak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.16667
skladem

Jaké má kniha
Mezinárodní kamionová d..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 351 Kč

Autor : Radek Novák, doc. Ing. Lubomír Zelený CSc., Ing. Jan Medveď, prof. Ing. Petr Pernica CSc., Ing. Bedřich Rathouský Ph.D., Publikace obsahuje nejnovější odborné a vědecké poznatky týkající se jednoho z nejdůležitějších segmentů dopravy. Svým zaměřením a obsahem se snaží postihnout relativně různorodé, avšak vzájemně provázané problémové okruhy mezinárodní nákladní silniční dopravy (mezinárodní kamionové dopravy) a související problematiky zasílatelství. Obsahově je monografie zaměřena nejen na » ... a dál?

Produkt Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství

Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství - parametry

Název produktu: Radek Novák: Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 351 Kč
Maximální cena: 465 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Ing. Jan Medveď, doc. Ing. Lubomír Zelený CSc., Radek Novák, prof. Ing. Petr Pernica CSc., Ing. Bedřich Rathouský Ph.D., Publikace obsahuje nejnovější odborné a vědecké poznatky týkající se jednoho z nejdůležitějších segmentů dopravy. Svým zaměřením a obsahem se snaží postihnout relativně různorodé, avšak vzájemně provázané problémové okruhy mezinárodní nákladní silniční dopravy (mezinárodní kamionové dopravy) a související problematiky zasílatelství. Obsahově je monografie zaměřena nejen na dopravní infrastrukturu, dopravní prostředky, technologické a provozní řízení silniční dopravy, ale podrobně řeší také právní úpravu podnikatelské činnosti v silniční dopravě a problematiku právního a zejména pak smluvního zabezpečení mezinárodní kamionové dopravy. V tomto kontextu se věnuje jak dvoustranným dohodám (vč. vstupních povolení), tak dohodám mnohostranným. Samostatná pozornost je v publikaci věnována problematice zasílatelství, které je s mezinárodní kamionovou dopravou provázáno a je významné i z pohledu profitability podnikatelských subjektů působících ve vnitrostátní, ale především v mezinárodní kamionové dopravě. V souvislosti s účinností tzn. nového občanského zákoníku (od 1. ledna 2014) dochází ke změnám také v právní úpravě problematiky silniční nákladní dopravy. I těmito změnami se publikace v patřičných souvislostech zabývá. Za unikátní lze považovat paralelní výklad staré a nové právní úpravy, včetně objasnění rozdílů pomocí vlastních komentářů. Obsah (základní rámec): 1. Teoretické a metodologické vymezení mezinárodní kamionové dopravy a zasílatelství 2. Terminologie a vybrané pojmy a definice 3. Dopravní infrastruktura 4. Silniční nákladní vozidla a jízdní soupravy 5. Právní úprava podnikání v dopravě 6. Mezinárodní instituce v silniční dopravě 7. Zájmová sdružení silničních dopravců v ČR 8. Mezinárodní úmluvy (dohody) v silniční přepravě 9. Dvoustranné mezivládní dohody o mezinárodní silniční dopravě a zahraniční vstupní povolení 10. Přepravně právní vztahy a jejich úprava, přepravní smlouva a Úmluva CMR 11. Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (Dohoda ADR) 12. Dohoda o mezinárodních přepravách zkazitelných potravin a o specializovaných prostředcích určených pro tyto přepravy (Dohoda ATP) 13. Práce řidičů v nákladní dopravě 14. Celní řízení 15. Tranzitní celní režim TIR 16. Zasílatelství Některé uvedené problémové okruhy se přitom týkají nejen mezinárodní silniční dopravy, a to nákladní i osobní, ale i silniční nákladní přepravy vnitrostátní. Publikace je určena poměrně širokému okruhu čtenářů, kteří se zajímají o danou problematiku: přepravcům (tj. zákazníkům z výrobní či obchodní sféry), dopravcům, zasílatelům, ale například také pracovníkům státní správy a právníkům. V neposlední řadě je určena také studentům vysokých škol. Druh sortimentu : Kniha, Mezinárodní kamionová doprava a zasílatelství, Jazyk : Čeština, Počet stran : 282


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.